Úvod > Wordpress > Twitteruji, twitteruješ, twitterujeme…

Twitteruji, twitteruješ, twitterujeme…

13.02.2011 | Zobrazeno: 7410x Zanechte komentář Přejít na komentáře

Používáte sociální síť Twitter? Máme svůj blog postavený na WordPressu? Využíváte ve svém mobilu Twitter? Pokud ano, tak tento článek je právě pro Vás. Pro zveřejnění a čtení tweetů nemusíte používat základní webové prostředí. Existuje řada rozhraní, kde se nechají tweety psát a číst. V tomto článku se chci s Vámi podělit o aplikace, které používám na tweetování a pomocí jakých pluginů tweety zobrazuji v blogu.

RockMelt

Tímto děkuji Sborezovi, který mě přivedl k prohlížeči RockMelt. Z počátku jsem s novým prohlížečem RockMelt zápasil, ale brzy se mi dostal pod kůži a Firefox jsem nadobro opustil. RockMelt je prohlížeč postavený na Google Chrome, má jen tu výhodu, že je velice úzce spojen se sociální sítí Facebook a Twitter. Facebook teď řešit nechci, takže na něj pomyslně zapomeneme. Jde mi o Twitter. V nastavení prohlížeče vyplníte uživatelské jméno a heslo, které máte na Twitteru a pak už můžete elegantně publikovat a číst tweety od lidí co následujete. Pokud se Vám zalíbí stránka, s kterou se chcete podělit na Twitteru, kliknete v RockMeltu jednoduše na tlačítko sdílet. Objeví se okno, kde už je předvyplněná zkrácená internetová adresa na danou stránku. Stačí jen připsat nějaký text a odeslat. Pro čtení tweetů od uživatelů, co následujete, slouží ikonka vpravo. Po kliknutí na ní se zobrazí elegantní úzké okno, kde si tweety přečtete. U každého tweetu je tlačítko sdílet, odpovědět a retweet. Můžete tak tweet sdílet na Facebooku, znovu na Twitteru, odpovědět autorovi a nebo tweet jen tak retweetnout – zveřejníte to, co napsal původní autor. Opravdu super prostředí, které si za nedlouho oblíbíte.

HTC Peep

Vlastním mobilní telefon HTC Touch Diamond 2. V poslední aktualizaci ROMky se v jádře HTC Sence objevila skvělá aplikace HTC Peep. Podle mě opravdu skvělá a jednoduchá aplikace pro dotykový displej. Na první záložce jsou zobrazeny podle času tweety s avatárem všech lidí, co následujete. Samozřejmostí je zde i informace kdy byl tweet vytvořen a jakou aplikací. Na další záložce jsou tweety odfiltrované na Váš nick, takže vlastně tweety, kterými Vám chtěl někdo něco říci – zprávy pro Vás. Na tweet lze odpovědět, retweetnout ho, poslat přímou zprávu a nebo přidat k oblíbeným. Při zveřejňování tweetů v aplikaci HTC Peep je možno připojit obrázek, nebo informaci o poloze. Pokud přiložíte obrázek, nahraje se na server TwitPic a vloží se do textu zkrácený odkaz. Opravdu super prostředí pro používání Twitteru na mobilu.

Twitter Widget Pro

Twitter Widget Pro je plugin do WordPressu, který zobrazí v blogu tweety. Jak už napovídá název pluginu začlení se do WordPressu jako widget. Widget pak vložíte do postranního panelu blogu. Tento plugin je opravdu Pro, nechá se zde nastavit dost věci. Například, kolik tweetů se bude zobrazovat, jestli otevírat odkazy v novém okně, lze nastavit jak se bude zobrazovat datum zveřejnění tweetu atd. Jsem s ním moc spokojen, je fakt super.

TwitPic

Jsem náročný uživatel a tak mi víše zmíněný plugin nestačili. Hledal jsem ještě něco, co by zobrazovalo obrázky odeslané pomocí HTC Peep rovnou v blogu. Našel jsem plugin TwitPic, který odpovídal mým představám. Vyfotím fotku, odešlu ji pomocí HTC Peep na TwitPic, nemusím ani vytvořit nový tweet a fotka se objeví na stránce Mobilní foto příspěvky. Plugin jsem si malinko upravil a přeložil do češtiny. Pokud máte o tento plugin TwitPic zájem, můžete si ho stáhnout.

A jaké používáte aplikace pro tweetování Vy?

KategorieWordpress Štítky:, ,
1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů (6x hlasováno, průměr: 7,00 ze 7)
Loading...Loading...
 1. 28.05.2017 na 07:42 | #1

  Hello!

 2. Lenka
  18.07.2013 na 21:05 | #2

  To já chci někomu napsat odpověd,ale taky se to objeví u mě a to zadám nick se zavináčem
  Nevim co s tím :(

 3. 19.02.2011 na 11:32 | #3

  @Krabath Tak to prostě je, není to jako u Facebooku. Vždy když něco napíšeš, píšeš to jen k sobě. Pokud ale směřuješ tweet někomu jinému musíš uvést jeho nick se zavináčem například takhle: @smo_82. A jaký máš nic na Twitteru?

 4. 19.02.2011 na 10:59 | #4

  @SMO
  Chtěl jsem to napsat k tobě na tweet, ale to co jsem napsal se ukázalo u mě. Jak to? :)

 5. 19.02.2011 na 10:47 | #5

  Ahoj, tak mám na Tweeteru účet. Chtěl jsem třeba u tebe vložit příspěvek, ale nevím jak to udělat. :(

 6. 17.02.2011 na 14:48 | #6

  @Krabath Twitter je sociální síť, ale má úplně jinou filozofii než Facebook. Hlavní rozdíl je ten, že co napíšeš na Twitter je veřejné. Na Facebooku to uvidí jen tvoji přátelé.

 7. 17.02.2011 na 13:17 | #7

  @Sborez
  Goole Chrome je dost rychlej. Pokud tedy nenajíždí na blbý hosting. Třeba na ic.cz to taky někdy trvá dost douho. Taky přemýšlím o Tweeteru, to je něco jako FB?

 8. 13.02.2011 na 23:48 | #8

  JJ, díky za zmínku, já si Rockmelt oblíbil ze stejného důvodu. Blbý je, že se přes něj nemůžu připojit do práce na Citrix, takže na tohle stejně musím používat Firefox. Rychlost je nepřekonatelná, nemám zkušenosti s origo Chrome, ale co se týče beta verzí Firefox4 a IE9 je to jako blesk.

 1. Žádné zpětné odkazy
 • RSS
 • Twitter
 • Facebook
 • LinkedIn
 • Picasa
 • Flickr
 • YouTube