Úvod > Wordpress > Jak zprovoznit tlačítko To se mi líbí v blogu na WordPressu

Jak zprovoznit tlačítko To se mi líbí v blogu na WordPressu

09.04.2011 | Zobrazeno: 8331x Zanechte komentář Přejít na komentáře

Pokud chceme zprovoznit facebookové tlačítko To se mi líbí ve svém blogu bežící na WordPressu nainstalujeme si například plugin Like Button Plugin For WordPress. Plugin zprovozníme, vhodně nastavíme a pak se například na konci článku objeví tlačítko To se mi líbí. Jak jednoduché. V pluginu můžete nastavit i různé grafické vlastnosti toho tlačítka. Jestli se bude zobrazovat počet lidí, kteří na něj klikli, případně jestli se bude zobrazovat avatar a podobně. Když kliknete na tlačítko To se mi libí, tak se odkaz na tento článek odešle na facebookovou zeď. Zobrazí se tam obrázek, název článku a popisek. Stává se, že popisek a obrázek nekoresponduje s článkem. Jak nastavit tento obrázek a popisek si ukážeme dále.

V pluginu Like Button Plugin For WordPress v oblasti General Settings zaškrtneme možnost Activate XFBML (JavaScript SDK). Zobrazí se pak skrytá oblast XFBML-Modification, kde je stručný návod, co začlenit do webu, aby se mohl změnit obrázek, nadpis a text daného odkazu na zdi Facebooku. Musíme si tedy ve WordPressu najít soubor header.php v adresáři wp-content/themes/nazev_sablony a přidat zde dvě řádky. Element html bude po úpravě vypadat takto.

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml"
   xmlns:og="http://ogp.me/ns#"
   xmlns:fb="http://www.facebook.com/2008/fbml" >

Dále přejdeme do oblasti Open Graph Protocol a zde nastavíme ID, které obdržíme od Facebooku. Na záložce Blogs Tags nastavíme údaje, které chceme aby se zobrazovali u odkazu na facebookové zdi. Můžeme využít proměnné, které přebírají nadpis a popisek z článku, nebo nastavit globální nadpis, popisek a i obrázek. Celé nastavení uložíme a je to. Z počátku jsem plánoval, že bych plugin přeložil celý do češtiny, ale je tam tolik textů, že mě to nakonec odradilo. Možná se po zveřejnění tohohle článku najde nějaký nadšenec a plugin do češtiny přeloží.

KategorieWordpress Štítky:
1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů (4x hlasováno, průměr: 7,00 ze 7)
Loading...Loading...
 1. 03.08.2011 na 12:56 | #1

  Plugin Like Button Plugin For WordPress jsem zahodil, protože dělal více škody než užitku. Zprovoznil jsem jednodušší plugin Facebook Like Button a jsem spokojen.

 2. 11.04.2011 na 08:01 | #2

  @Sborez Tak aspoň, že něco. Teď jsem si všiml, že při vytváření článku jde zadat extra položka s obrázkem, který se zobrazí na Facebooku. A dokonce se změna obrázku projeví i zpětně.

 3. 09.04.2011 na 18:38 | #3

  Tak jsem to rozchodil a musím říct, že v kombinaci s mou šablonou a některými pluginy to nasekalo spousta chyb. Ale nakonec ano. Propisuje se to na FB v pohodě. Líbí se mi přehledy na hlavní stránce ve WP. Neaktivoval jsem funkci XFBML, protože to dělalo psí kusy, ale i tak to funguje OK. Je to lepší než předchozí plugin, který zobrazoval počty na mé stránce, ale nepřepisoval se na FB. Díky.

 1. Žádné zpětné odkazy
 • RSS
 • Twitter
 • Facebook
 • LinkedIn
 • Picasa
 • Flickr
 • YouTube