Úvod > Výlety > Přívoz přes řeku Vltavu pro cyklisty v Purkarci

Přívoz přes řeku Vltavu pro cyklisty v Purkarci

14.04.2012 | Zobrazeno: 6544x Zanechte komentář Přejít na komentáře

Na místě, kde byl v důsledku výstavby Hněvkovické přehrady před 24 lety zrušen starý železný most přes řeku Vltavu, který mimo jiné spojoval obce Purkarec a Kostelec, bylo letos 14. dubna obnoveno spojení přes Hněvkovickou nádrž pro osobní a cyklistickou přepravu. V loňském roce byl spuštěn pilotní projekt obecního přívozu s vypůjčenou lodí a během dvou měsíců využilo převozu zhruba 800 osob. „Nejenom cyklisté, ale i řada místních lidí použila přívoz k cestě například na hasičský bál do Kostelce. Přívoz si objednali i turisté na Silvestra, kteří si udělali výlet z Líšnice do Hluboké nad Vltavou“, popisuje zájem převozník Miloslav Křížek.

Jak je loď velká?

Město Hluboká na Vltavou, pod kterou Purkarec administrativně patří, zakoupilo za 300 tis. Kč převoznickou motorovou loď pro osm pasažérů a šest jízdních kol. Přívoz bude jezdit od kostela na tzv. „Malou stranu“ podle pravidelného jízdního řádu, ale také na základě individuálního objednání. Jako službu turistům i místním občanům i letos bude přívoz zdarma.

Kdo stál u zrodu myšlenky

„Myšlenka zřídit přívoz vznikla před dvěma lety na hasičské soutěží v Kostelci, kam přijeli hasiči z Purkarce, z obce přes vodu asi půl kilometru vzdálené. Zjistil jsem, že se ti kluci skoro vůbec neznají. Nebylo divu, díky zatopenému mostu k sobě neměli dvacet let půl kilometru, ale kilometrů dvacet“, popisuje vznik přívozu starosta Tomáš Jirsa. „Jsem přesvědčen, že přívoz je dobrá služba lidem a že je to malý příspěvek k zatraktivnění Hněvkovické přehrady“, dodává Jirsa.

Přívoz Purkarec

Slavnostní zahájení obecního přívozu pro cyklisty v Purkarci se konalo v sobotu 14. dubna od 13 hodin pod kostelem na návsi v Purkarci.

Přívoz Purkarec

Přívoz je pro mě, pro náruživého cyklistu, velkou událostí. Cyklistická stezka vede z Českých Budějovic přes Hlubokou nad Vltavou až do Purkarce. Z Purkrace se nechám převést přívozem zdarma na druhou stranu, vyšlápnu kopec do Kostelce a sjedu domu do Pořežan. Mohu tedy jet z Českých Budějovice z práce skoro až do Pořežan domu po krásné cyklostezce.

Přívoz Purkarec

Oficiální video od města Hluboká nad Vltavou

Fotogalerie

KategorieVýlety Štítky:
1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů (3x hlasováno, průměr: 7,00 ze 7)
Loading...Loading...
  • RSS
  • Twitter
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Picasa
  • Flickr
  • YouTube