Úvod > Video > Úprava videa online pomocí YouTube

Úprava videa online pomocí YouTube

23.02.2012 | Zobrazeno: 21209x Zanechte komentář Přejít na komentáře

Chcete prezentovat své video na YouTube, ale není přesně podle vašich představ? Video by potřebovalo lehce upravit nebo zkrátit, případně přidat nějaký zvuk do pozadí? Pokud zní odpověď ano, je tento krátký návod právě pro vás. K úpravě nepotřebujete instalovat žádný program, originální video, které vytvoří fotoaparát nebo kamera, nahrajete rovnou na YouTube a online upravíte.

Registrace

Pokud chcete prezentovat své video na YouTube, musíte se samozřejmě zaregistrovat. Po zaregistrování se přihlásíte a vpravo nahoře, vlevo do svého uživatelského jména, kliknete na Nahrát. Zobrazí se formulář, kde vyberete požadované video. Nemáte-li značně pomalý internet, nebál bych se nahrát video veliké i stovky MB. YouTube si se souborem poradí. Samozřejmě doba nahrávání je závislá na velikosti videa a rychlosti vašeho připojení k internetu. Po nahrání videa ještě nějakou chvíli trvá, než YouTube dané video zpracuje. YouTube totiž převádí video do Flash formátu a do různého rozlišení, aby se mohlo elegantně přehrávat na webu. Po zpracování videa obdržíte odkaz, kde je možné se na video podívat.

Vylepšení

Jste-li stále přihlášeni je u videa k dispozici, vlevo nahoře, ikonka Upravit informace a Upravit video. Můžete tak upravit název a popis videa, ale také můžete přidat poznámky a titulky. V tomto krátkém návodu se chci ale zaměřit na funkci vylepšení. Jak je vidět na obrázku níže, na záložce Vylepšení jsou k dispozici funkce Rychlé úpravy, Efekty a Zvuk.

[Rychlé úpravy]

Rychlé úpravy

Jednoduchým najetím myši na příslušnou ikonku můžete video Projasnit, nastavit Kontrast, Sytost a Teplotu barev. Hodnoty těchto vlastností lze nastavit od -5 do +5. Video lze i otočit o 90° doleva a doprava. Další z funkčních tlačítek je Stabilizace a Zkusím štěstí. Funkce Stabilizace odstraní roztřesené pohyby kamer a funkce Zkusím štěstí opraví světla a barvy jedním kliknutím. Pomocí funkcí Zkrátit se nechá video od začátku nebo od konce oříznout a to přetažením závorek na časové ose.

[Střih]

Efekty

Celému video můžete přiřadit nějaký efekt. Myslím, že pokud zvolíte vhodný efekt, bude výsledné video vypadat profesionálněji. Na výběr jsou efekty: Černobíle, Efekt HDR, Křížové zpracování, Efekt LOMO, Staromódní, Kreslené filmy, Široké plátno, Ortonovský, 60. Léta, Sépiová, Autotrofní, Termální, Oheň, Satelit, Tepelná mapa, Seskupení, Neonově zelená a Neonově růžová. Dané efekty nejdou vzájemně kombinovat.

[Efekty]

Zvuk

Je možno přidat zvukové stopy, které jsou podobné délky jako video. Což mi připadá jako velká výhoda, stačí pouze zaškrtnout příslušný výběr. Kliknutím na Získat doporučené stopy se zobrazí seznam bezplatných skladeb. V seznamu je u zvukové stopy informace o žánru. Tento údaj určitě usnadní výběr vhodné skladby. Obsahovalo-li originální video také zvukovou stopu, můžete si zvolit intenzitu prolnutí mezi přidanou skladbou a originálním zvukem.

[Zvuk]

Uložit

Před uložením provedených úprav se můžeme podívat v rychlém náhledu, jak bude výsledné video vypadat. Je to opravdu strohý náhled a od výsledného videa se může lišit. Po kliknutí na Uložit, vpravo nahoře, se změna automatiky neprojeví. Změna se projeví až za určitou dobu. YouTube opět musí vytvořit Flash formát s tímto nastavením. Tato operace trvá někdy až několik hodin, záleží na vytíženosti YouTube serveru. Většinou jde ale o minuty.

Závěr

Vím, že programy, které se zabývají střihem videa mají mnohem více funkcí, ale pro základní úpravu domácího videa tyto nástroje YouTube stačí. Obecně je známo, že střih videa je náročný proces a je potřeba výkonný hardware. Výhodu takovéto úpravy videa online pomocí YouTube vidím v tom, že se nezatěžuje procesor mého PC, ale úprava videa se provádí na nějakém výkonném YouTube serveru.

Výsledné video může vypadat takto

KategorieVideo Štítky:
1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů (5x hlasováno, průměr: 5,60 ze 7)
Loading...Loading...
 1. 31.12.2015 na 00:06 | #1

  :)

 2. 12.07.2015 na 19:11 | #2

  Hoggy jsi můj nejlepší youtuber doufám že budeš točit další zábavné videa s pozdravem Barča.
  :smile:

 3. Michelle’s
  17.01.2015 na 19:58 | #3

  díkyyy;))

 4. 10.05.2014 na 11:27 | #4

  MOCDEKUJI ZAPOMOC

 1. Žádné zpětné odkazy
 • RSS
 • Twitter
 • Facebook
 • LinkedIn
 • Picasa
 • Flickr
 • YouTube