Archív

Příspěvek oštítkován ‘Wordpress’

Twitteruji, twitteruješ, twitterujeme…

Používáte sociální síť Twitter? Máme svůj blog postavený na WordPressu? Využíváte ve svém mobilu Twitter? Pokud ano, tak tento článek je právě pro Vás. Pro zveřejnění a čtení tweetů nemusíte používat základní webové prostředí. Existuje řada rozhraní, kde se nechají tweety psát a číst. V tomto článku se chci s Vámi podělit o aplikace, které používám na tweetování a pomocí jakých pluginů tweety zobrazuji v blogu.

Číst více…

KategorieWordpress Štítky:, ,

Jak přeložit WordPress šablonu nebo plugin do češtiny?

Českých elegantních šablon pro WordPress je na internetu ke stažení stále málo. Chtěl jsem se tedy zapojit a přeložit nějakou. Již delší dobu používám v tomto blogu šablonu iNove, která je již přeložená od Ladislava Prskavce – tímto mu děkuji. Autorem šablony iNove je mg12 z Číny. Autor vytvořil ještě další šablony s názvem Elegant Box, Blocks a Blocks 2. Pro realizaci jednoho komerčního webu jsem chtěl zvolit šablonu Elegant Box. Na realizaci webu jsem měl relativně čas a proto jsem se rozhodl, že šablonu přeložím do češtiny.

Číst více…

Fotogalerie jako 3D stěna – Cooliris

07.04.2009 Bez komentářů

Cooliris je doplněk rozšiřují prohlížeč a umožňuje tak pomocí 3D stěny lépe prohlížet fotografie na webu. Video níže v rychlosti ukazuje co vše umí – jak se nechá na fotografie nahlížet.

Číst více…

Co je Blog?

11.03.2009 Bez komentářů

Na stránkách Blog.cz jsem našel pěkné video o tom, co je to Blog a jak se nechá vytvořit. Bohužel to není pomocí WordPressu – nevadí, video mě zaujalo …

Video kde shlédnutí zde: http://blog.cz/video

KategorieO webu Štítky:, ,

Nový vzhled Blogu

11.03.2009 Bez komentářů

Na oficiálních stránkách WordPressu jsem našel pěkný vzhled. Vzhled iNove se mi opravdu líbil, až na pár drobností. Nebyli zde přeložené do češtiny nějaké nadpisy jako Archiv, Kategorie apod. Nelenil jsem a ještě jsem předělal drobet grafiku. Po stranách se zobrazoval divný obrázek. To jsem vyřešil tak, že jsem ho smazal z adresáře vzhledu – tudíž se již nezobrazoval – vypadá to pak mnohem elegantněji. Nakonec jsem ještě přidal fotku mého autíčka Fabie do hlavního loga. Tak co, tak jak? Líbí se Vám nový vzhled?

KategorieO webu Štítky:, , ,

Zprovozněn SMO Blog na WordPress

11.03.2009 1 komentář

Dnes jsem na internetu narazil na stránky (byl to nějaký blog – už ani nevím co to bylo zač), který byl vytvořen ve WordPressu. Pátral jsem dále po internetu a velice mě zaujal. Našel jsem dost dalších webů a diskusí, kde se řešila instalace a samotná správa webu – dost mě překvapila česká lokalizace. Proto jsem nelenil, WP stáhnul, nainstaloval a nyní se v něm učím. Jak vložit nový článek jak vše správně nastavit apod…  Snad se s ním brzy naučím a budu WP ovládat „levou zadní“, zatím nevím kde co a jak … uvidím po čase.

KategorieO webu Štítky:,
  • RSS
  • Twitter
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Picasa
  • Flickr
  • YouTube