Úvod > Seriály/Filmy > Moje oblíbené filmy za rok 2010

Moje oblíbené filmy za rok 2010

04.01.2011 | Zobrazeno: 10983x Zanechte komentář Přejít na komentáře

Rozhodl jsem se sepsat takový seznam mých oblíbených filmu a podělit se o něj s Vámi. Pořadí mých oblíbených filmů není podle oblíbenosti, ale podle abecedy. Ke každému filmu je uveden žánr, stručný popis a oficiální trailer. Všechny filmy vyšli samozřejmě v češtině – v češtině jsem je také viděl a ohodnotil na ČSFD. Filmy doporučuji a zaručuji, že se u žádného z nich nebudete nudit. Tak sledování zdar!


A-Team

Akční / Dobrodružný / Thriller, USA, 2010, 117 min
Předělávka populárního seriálu z osmdesátých let o jednotce vojáků, kteří jsou křivě obviněni ze zločinu, který nespáchali. Plukovník John ‚Hannibal‘ Smith (Liam Neeson), poručík Templeton ‚Hezoun‘ Peck (Bradley Cooper). seržant Bosco ‚B.A.‘ Baracus (Quinton ‚Rampage‘ Jackson) a kapitán H.M. ‚Šílenec‘ Murdock (Sharlto Copley) jsou odsouzeni vojenským soudem a vsazeni do vězení s maximální ostrahou. Válečným veteránům se však podaří uprchnout a ukrýt se v podzemí Los Angeles. Stanou se z nich vyděděnci, zločinci v zemi, kterou léta chránili a prolévali pro ni krev. Stále na útěku před „spravedlností“ se z nich stávají žoldáci pomáhající lidem, kteří si jinou pomoc dovolit nemohou.
ČSFD: http://www.csfd.cz/film/238134-a-team/


Alenka v říši divů

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy, USA, 2010, 108 min
Devatenáctiletou Alenku, občanským jménem Alice Kingsleyovou, čeká zážitek, na který hned tak nezapomene. Když ji na viktoriánské zahradní slavnosti na její počest požádá o ruku Hamish, bohatý, ale přihlouplý syn lorda a lady Ascotových, sebere se a uteče pryč. Vydá se za králíkem v saku a s kapesními hodinkami, kterého viděla pospíchat po louce. Bílý králík (kterého namluvil Michael Sheen) záhy zmizí do králičí nory. Alenka najednou pocítí zvláštní nutkání následovat ho, do nory spadne a po pádu, který působí skoro jako podivný sen, se ocitne v kruhové místnosti s celou řadou dveří. Poté, co si zkusí lahvičku s nápisem „Vypij mě“, jejíž obsah způsobí, že se zmenší, a koláčem, na kterém je zdobeně napsáno „Sněz mě“, a po kterém se zase zvětší, se jí nakonec podaří jedněmi z dveří projít a ocitá se v ohromujícím a fantastickém světě. Tam se setkává s celou škálou pozoruhodných postav, od vychloubačného Plcha až po vyšinutého Kloboučníka (Johnny Depp), od zubící se kočky Šklíby (namluvil Stephen Fry) až po houseňáka Absaloma, kouřícího vodní dýmku (a promlouvajícího hlasem Alana Rickmana), od podivné Bílé královny (Anne Hathaway) až po její zlou starší sestru Srdcovou královnu (Helena Bonham Carter).
ČSFD: http://www.csfd.cz/film/235922-alenka-v-risi-divu/


Bez soucitu

Akční / Krimi / Thriller, Francie / Velká Británie / Německo, 2010, 92 min
Osobní asistent amerického ambasa-dora v Paříži James Reece (Jonathan Rhys Meyers) má vše, co úspěšný muž potřebuje mít. Atraktivní přítelkyni, luxusní byt a skvěle placenou práci. Jediné, po čem touží… dostat se do pořádné akce. Ve chvíli, kdy dostane za úkol aby byl k ruce americkému agentovi FBI Charliemu Waxovi (John Travolta) je nadšen. Wax má za úkol zabránit teroristickému útoku v Paříži. James však brzy zjistí, že Wax si libuje v násilí, zastrašování a nejde pro ránu daleko. Nejdřív střílí a teprve pak se ptá, jestli to někdo přežil
ČSFD: http://www.csfd.cz/film/248763-bez-soucitu/


Čarodějův učeň

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy, USA, 2010, 109 min
Balthazar Blake (Nicolas Cage) je čarodějným mistrem, který se v současném Manhattanu snaží ubránit město před svým úhlavním nepřítelem Maximem Horvathem (Alfred Molina). Balthazar na to ale sám nestačí, a proto vyhledá pomoc Davea Stutlera (Jay Baruchel), zdánlivě obyčejného člověka, který v sobě ale ukrývá netušené možnosti, a učiní z něj navzdory jeho pochybám svého učně. Čaroděj svého nedobrovolného žáka v rychlosti zasvětí do základů tajného umění magie a kouzel a společně se tato neobvyklá dvojice pokouší s pomocí svých schopností postavit jedněm z nejagresivnějších a nejzákeřnějších čarodějů všech dob. Dave je nucen v sobě najít veškerou odvahu k tomu, aby jako Čarodějův učeň svůj výcvik přežil, zachránil město a získal srdce své vyvolené.
ČSFD: http://www.csfd.cz/film/248883-carodejuv-ucen/


Harry Potter a Relikvie smrti

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy, Velká Británie / USA, 2010, 146 min
Keďže Harry (Daniel Radcliffe) bude mať o chvíľu 17 rokov, a tým sa stane v čarodejníckom svete dospelým, stratí sa ochrana, ktorú mu poskytoval dom Dursleyovcov. Fénixov rád sa ho preto rozhodne premiestniť na iné miesto, čo sa im s nemalými problémami aj podarí. Harry sa spolu s Ronom (Rupert Grint) a Hermionou (Emma Watson) rozhodne odísť zo školy, v ktorej sa novým riaditeľom stal Snape (Alan Rickman), a pokračovať v hľadaní Horcruxov. Lord Voldemort (Ralph Fiennes) však tiež nelení a postupne si podmaňuje celý čarodejnícky svet a vytvára policajný štát, v ktorom človek už nemôže veriť nikomu. Voldemort pokračuje v tom, čo kedysi začal a znova sa začínajú prenasledovania „humusákov“, „zradcov krvi“ a muklov. Jediný kto to môže zastaviť je Harry Potter.
ČSFD: http://www.csfd.cz/film/230063-harry-potter-a-relikvie-smrti-cast-1/


Iron Man 2

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi, USA, 2010, 124 min
V hitparádě okouzlujících rošťáků, kteří tu a tam navléknou nějakou masku, aby zachránili svět, by bral bezkonkurenčně první místo. I proto se původem komiksový superhrdina Iron Man dočkal druhého dílu. Ten slibuje další intenzívní zážitek, v němž navíc už tak luxusní herecké obsazení jedničky doplňují další hvězdná jména – Scarlett Johansson, Sam Rockwell a Mickey Rourke. Hlavní devízou Iron Mana 2 je ale jeho příběh. Zatímco většina maskovaných reků neúnavně střídá civilní a neporazitelnou, tajnou identitu, zručný vynálezce a zbrojař Tony Stark (Downey) v přímém přenosu do celého světa vyzvonil, že pod kovovým oplechováním se skrývá on. Bezprecedentní odhalení samozřejmě nese následky. O Iron Mana se začne vehementně zajímat vláda Spojených států, která chce Tonyho Starka zlanařit do svých služeb. Nespí pochopitelně ani konkurence, zejména jistý Justin Hammer (Sam Rockwell), jenž je vždycky za Starkem o krok pozadu a teď slibuje, že když Stark neodevzdá vládě své hi-tech brnění, vyrobí pro ni vlastní. Nebezpečí pro Tonyho znamená i „východní vítr“, potetovaný rabiát ruského původu Ivan Vanko (Mickey Rourke), přezdívaný Whiplash. Ten má kromě nevyřízených účtů se Starkovou rodinou k dispozici i dva elektrické biče, schopné cokoliv a kohokoliv (ideálně ale Tonyho) přetnout vejpůl. Sílícímu zástupu nepřátel pomáhá Tonymu čelit jeho věrná a zamilovaná asistentka Pepper Potts (Gwyneth Paltrow), která mezitím povýšila na ředitelku Stark Industries a jeho armádní spojka Jim Rhodes (Don Cheadle). Další do party je pak nová Tonyho asistentka (Scarlett Johansson), která toho ví a umí víc, než je ochotná připustit, a jejíž úmysly mohou, ale také nemusí být zcela čisté.
ČSFD: http://www.csfd.cz/film/242570-iron-man-2/


Jonah Hex

Akční / Drama / Thriller / Western, USA, 2010, 81 min
Quentin Turnbull (John Malkovich) připravil Jonaha Hexe (Josh Brolin) o rodinu a na tvář mu vypálil cejch. Pověsil ho na kříž, na kterém Jonah Hex visel několik dnů do doby, než jej sundali indiáni. Ti se Hexe pokoušeli vyléčit, ale uzdravení se nepovedlo na sto procent. Nezdařilo se jim udělat z Hexe nesmrtelného. Jen jej zanechali s prokletím, že dokáže mluvit s mrtvými. Mrtví ukázali Hexovi cestu za Turnbullem. Než jej Hex našel, Turnbull zemřel při požáru v hotelu. Hex neměl kam jít a jeho srdce bylo plné pomsty a tak se stal lovcem psanců. Jednoho dne dojde k loupežnému přepadení vlaku. Vše ukazuje na to, že za přepadením stojí Turnbull. Fingoval svoji smrt a teď „vstal z mrtvých“. Z vlaku a týden před tím ze zbrojnice ve Virginii ukradl součásti na zbraň, se kterou může zničit svět ve chvíli, kdy se ve více než dvaceti státech připravují oslavy sta let USA.
ČSFD: http://www.csfd.cz/film/248764-jonah-hex/


Percy Jackson: Zloděj blesku

Fantasy / Dobrodružný / Komedie, Kanada / USA, 2010, 118 min
Bohové Olympu žijí i ve 21. století. Mohou se zamilovat do smrtelníků a mít s nimi děti, které se mohou stát velkými hrdiny. Většinu z nich však potká strašný osud v rukou netvorů. Pouze několik málo z těchto dětí se dozví o své totožnosti „Polobohů“. Děti jsou umístěny na ostrov, kde je připravují na jejich osud. Jedním z nich je i Perseus „Percy“ Jackson. Dvanáctiletý chlapec, poloviční syn Poseidona. Ten zpočátku neví nic o jeho osudu. Nevěří magickým příhodám, které se kolem něj dějí. Percy se musí s pomocí Grovera Underwooda (syna Herma) a Annabeth Chaseové (dcery Athény) vydat na cestu napříč Spojenými státy. Během této cesty čelí mnoha mytologickým nepřátelům, pevně odhodlán je zastavit.
ČSFD: http://www.csfd.cz/film/252228-percy-jackson-zlodej-blesku/


Počátek

Akční / Krimi / Mysteriózní / Sci-Fi, USA / Velká Británie, 2010, 148 min
Sny jsou branou k podvědomí člověka, branou jeho k nejtajnějším myšlenkám a touhám. V lidské mysli se skrývají tajemství nepoznaného, věcí, které ještě nevznikly, věcí, které ještě nikdo nevymyslel. A ve světě, kde je myšlenka tím nejmocnějším hybatelem je tím nejdůležitějším ukrást ji. Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je ve svém oboru špička. Dokáže zcizit jakékoliv tajemství, jakoukoliv informaci z podvědomí během spánku dané osoby, kdy je mysl nejvíce oslabena. Takový život z něj však udělal uprchlíka, štvance ve světě, kde se za tyto zločiny platí hlavou a kde firemní špionáž nabrala nové nevídané rozměry. Když dostane nabídku, jež mu může vrátit zpět život, po kterém toužil, neodmítne. Úkol je však tentokrát o něco komplikovanější. Místo krádeže má Cobbův tým do mysli nápad vložit. Do hry však nyní vstupuje nebezpečný nepřítel, který předvídá každý Cobbův krok a může nepříjemně měnit pravidla hry.
ČSFD: http://www.csfd.cz/film/254156-pocatek/


Poslední vládce větru

Rodinný / Fantasy / Dobrodružný / Akční, USA, 2010, 103 min
Vzduch, Voda, Země, Oheň. Čtyři národy spojené osudem, když Ohnivý národ všem ostatním vyhlásí válku. Uplynulo celé jedno století od jejího začátku, přesto na obzoru není vidět naděje na její ukončení. Statečný bojovník Aang (Noah Ringer) zjistí, že je posledním Avatarem, schopným ovládat všechny čtyři elementy. Spojí se s Katarou (Nicola Peltz), která ovládá vodní živel a jejím bratrem Sokkou (Jackson Rathbone) ve snaze nastolit ve válkou zmítaném světě klid a mír.Akční fantasy Poslední vládce větru se inspirovalo pupulárním animovaným televizním seriálem.
ČSFD: http://www.csfd.cz/film/245350-posledni-vladce-vetru/


Princ z Persie: Písky času

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Romantický, USA, 2010, 116 min
Od týmu, který přinesl trilogii Piráti z Karibiku na velké plátno, představují Walt Disney Pictures a Jerry Bruckheimer Films film Princ z Persie: Písky času, epické akční dobrodružství, zasazené do tajuplné Persie. Líný princ (JAKE GYLLENHAAL) i přes váhání spojí síly se záhadnou princeznou (GEMMA ARTERTON) a spolu bojují proti temným silám, aby ochránili starověkou dýku, která může osvobodit Sands of Time – dar od bohů, který může vrátit čas a umožnit jejímu vlastníkovi vládnout světu.
ČSFD: http://www.csfd.cz/film/227771-princ-z-persie-pisky-casu/


Prokletý ostrov

Drama / Thriller / Mysteriózní / Horor, USA, 2010, 137 min
Detektiva Teddyho Danielse (Di Caprio) a jeho kolegu Chucka Auleho (Mark Ruffalo) přivedlo na prokletý ostrov Shutter pátrání po šílené vražedkyni jménem Rachel Solando (Emily Mortimer), která zmizela ze své cely ve vězeňské psychiatrické léčebně Ashecliffe a kdesi se úspěšně skrývá. Píše se rok 1954 a Amerika se dosud nevzpamatovala z následků Druhé světové války a navíc přežívá v permanentní paranoii domnělého i skutečného komunistického ohrožení. Daniels je učebnicovou obětí téhle doby. Válečný veterán stále vzpomíná na prožité hrůzy a navíc se musí vyrovnat se smrtí manželky. Až by se dalo sarkasticky říct, že v rámci vyšetřování dorazil na správné místo. Jenže na tomhle ostrově něco smrdí a zkušený detektiv to instinktivně vycítí. Například je přesvědčený o tom, že léčebné metody, které zdejší lékaři vedení doktorem Johnem Cawleym (Ben Kingsley) aplikují na pacienty, nejsou zcela v souladu s Hippokratovou přísahou. Druhou stranou mince je ale otázka detektivovy příčetnosti, jež je vlivem traumatických prožitků z minulosti a poměrně děsivé a skličující přítomnosti vystavována čím dál větším otřesům.
ČSFD: http://www.csfd.cz/film/235492-proklety-ostrov/


Repo Men

Sci-Fi / Thriller / Akční / Krimi, USA / Kanada, 2010, 111 min
Remy (Jude Law) a jeho nejlepší kamarád z dětství Jake (Forest Whitaker) jsou vymahači společnosti Union. Náplní jejich práce je často násilně odebírat majetek společnosti od lidí, kteří nejsou schopni splácet za zboží, které si nakoupili. Práce je baví a jsou v ní nejlepší. Jenže Remyho manželce Carol (Carice van Houten) se nelíbí, co její muž dělá. Hlavním důvodem je to, že společnost Union prodává umělé orgány nemocným a umírajícím a Remy jim je doslova na koleně vyřezává z těla… A tak se Remy musí rozhodnout mezi rodinou a prací. Jenže není vůbec lehké od základu změnit svůj život, tím spíš když dojde k nehodě, která Remyho připraví o srdce. Jedinou šancí na život tak pro něj je přijmout předražený umělý orgán a s ním i riziko možnosti stát se neplatičem…
ČSFD: http://www.csfd.cz/film/236120-repo-men/


Robin Hood

Akční / Drama / Dobrodružný, USA / Velká Británie, 2010, 140 min
Britské ostrovy nebyly ve 13. století optimálním místem k životu. Už tak chudá země ještě financovala ambiciózní křížové výpravy svého krále Richarda. V řadách jeho vojsk hájil problematickou čest Anglické koruny i bezejmenný lučištník Robin (Russell Crowe). Ten se stane očitým svědkem smrti krále při obléhání francouzského hradu a spolu s několika kumpány se rozhodne na vlastní pěst dostat se po letech trmácení světem co nejrychleji domů, do Anglie. Ocitá se v hrabství Nottingham, které ovládá bezskrupulózní šerif (Matthew Mcfadyen). Málokdo se mu dokáže vzepřít, jednou z výjimek je Lady Marion (Cate Blanchett), která spravuje panství svého tchána (Max von Sydow), zatímco její muž bojuje za krále. Situace se ještě zhorší po Richardově smrti, když na trůn nastoupí slabý král Jan s dvorním našeptávačem Gisbornem (Mark Strong), který tajně osnuje francouzskou invazi do země. Ve chvíli nejvyšší nouze ale přichází doba hrdinů. Hrdinů jako je Robin. Muž, který se pokusí naplnit prázdné pojmy jako právo, spravedlnost a národní hrdost.
ČSFD: http://www.csfd.cz/film/228261-robin-hood/


Salt

Akční / Thriller / Mysteriózní / Krimi, USA, 2010, 100 min
Jakožto agentka CIA složila Evelyn Salt (Jolie) přísahu povinnosti, cti a lásky k vlasti. Její loajalita se ale stane důvodem řady otázek poté, co ji ruský přeběhlík obviní z toho, že je ruskou špionkou. Salt se dá na útěk, během kterého využívá veškerých svých schopností a mnoholetých zkušeností v roli tajného agenta k tomu, aby unikla svým pronásledovatelům. Její snahy prokázat svou nevinu ale jen podněcují dohady o jejích skutečných motivech. Závod s časem o odhalení pravdy o její identitě pokračuje a ve vzduchu stále visí hlavní otázka: co je Salt vlastně zač?
ČSFD: http://www.csfd.cz/film/236633-salt/


Souboj Titánů

Akční / Drama / Fantasy, Velká Británie / USA, 2010, 106 min
Ve filmu Souboj titánů staví boj o moc muže proti králům a krále proti bohům. Boj mezi bohy samotnými může zničit celý svět. Perseus (Sam Worthington) – syn boha vychovávaný člověkem – neuspěje v záchraně své rodiny před Hadem (Ralph Fiennes), pomstychtivým bohem podsvětí. Když už nemá co ztratit, rozhodne se pro nebezpečnou misi, jejímž cílem je zničit Hada dřív, než se jemu podaří zničit Dia (Liam Neeson) a rozpoutat peklo na zemi. Perseus se spolu s dalšími neohroženými bojovníky vydává na nebezpečnou cestu hluboko do zakázaných světů. Musí se utkat s pekelnými démony a hrůzostrašnými příšerami. Zvítězí pouze, pokud přijme svou moc a sílu jako bůh a vzepře se svému osudu a půjde svou vlastní cestou.
ČSFD: http://www.csfd.cz/film/236434-souboj-titanu/


TRON: Legacy 3D

Sci-Fi / Akční / Thriller / Dobrodružný, USA, 2010, 126 min
Pokračování filmu TRON z roku 1982, ve kterém se Kevin Flynn (Jeff Bridges) dostal do virtuálního světa, kde musel zničit nebezpečný program. V tomto filmu jde o Kevinova syna Sama, který se dostane do podobné situace jako jeho otec, aby se spolu s ním a jeho pomocnicí vypořádal s další počítačovou hrozbu.
ČSFD: http://www.csfd.cz/film/245694-tron-legacy-3d/


Zelená zóna

Drama / Válečný / Akční / Thriller, USA / Velká Británie / Francie / Španělsko, 2010, 115 min
Adaptace knihy „Imperial Life in the Emerald City: Inside Iraq’s Green Zone“, bagdádského žurnalisty Washington Postu Rajiva Chandrasekarana, která z velké části vychází z vlastích zážitků autora, by nám měla dát nahlédnout do nedávné minulosti války v Iráku. Konkrétněji pak do roku 2006, kdy se americká armáda pokoušela nastolit prozatímní vládu v okolí paláce iráckého diktátora Saddáma Husajna. Příběh by se měl soustředit hlavně na důstojníka Roye Millera (Matt Damon), který pomáhá CIA s nalezením zbraní hromadného ničení v Iráku.
ČSFD: http://www.csfd.cz/film/234976-zelena-zona/

KategorieSeriály/Filmy Štítky:
1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů (4x hlasováno, průměr: 4,00 ze 7)
Loading...Loading...
 1. 22.10.2011 na 10:08 | #1

  @weerunka Není za co. :-) Za nedlouho budu plát článek: Moje oblíbené filmy za rok 2011.

 2. weerunka
  21.10.2011 na 19:28 | #2

  V pátek večer doma, sama a nevím na co mám náladu a co si pustit za film.. Do googlu Jsem jen napsala „oblíbené filmy“ a vyjela mě tvoje stránka :) Dnes začínám Alenkou,v říši divů tak uvidíme a dík za inspiraci .)

 3. 06.02.2011 na 00:15 | #3

  teda na dost filmu mam hodne rozdilnej nazor, ale nechybi ti tu takovy ty obecne libivy filmy a ty to zachranujou 😀 😀

 4. 15.01.2011 na 14:44 | #4

  @Eye A co ostatní filmy, které zmiňuji? A-Team, Bez soucitu, Jonah Hex, Zloděj blesku, Robin Hood, Souboj Titánů, Zelená zóna, Tron a můj více oblíbený Repo Men. Níže soundtrack s filmu RepoMen. Unkle – Burn my shadow.

 5. 15.01.2011 na 14:26 | #5

  Alenka, Salt mě docela nudily, ale na Salt jsem podíval i podruhé. Vládce větru jsem ovšem nedokoukal, nudil mě až moc. U Zloděje blesku jsem se bavil, stejně tak u Harryho, Iron Mana 2. A pokud mě nějaký film z loňského roku zaujal, tak Počátek a Prokletý ostrov.

 6. 05.01.2011 na 12:17 | #6

  @Ajvngou Právě ten nablblej děj se mi líbí. :-) Nudný myslím nejsou, efekty to doženou.

 7. 05.01.2011 na 10:39 | #7

  Zloděj blesku, Titáni a Vládce větru jsou super nudný „trháky“, který mají společně nablbý scénáš.

 1. Žádné zpětné odkazy
 • RSS
 • Twitter
 • Facebook
 • LinkedIn
 • Picasa
 • Flickr
 • YouTube