Úvod > Seriály/Filmy > Moje oblíbené filmy za rok 2009

Moje oblíbené filmy za rok 2009

10.01.2010 | Zobrazeno: 6238x Zanechte komentář Přejít na komentáře

Pořadí mých oblíbených filmů není podle oblíbenosti, ale nahodilé, jak mi přišli pod ruku. Ke každému filmu je uveden žánr, stručný popis a oficiální trailer. Všechny filmy vyšli samozřejmě v češtině – v češtině jsem je také viděl. Filmy velice doporučuji a zaručuji, že se u žádného z nich nebudete nudit.


Strážci

Akční / Sci-Fi / Drama / Thriller, USA, 2009, 162 min
Doba maskovaných hrdinů ve složení Doctor Manhattan, Komediant, Ozymandias, Sůva, Rorschach, Capitán Metropolis a Hedvábný Přízrak, kteří bránili město je pryč. Hrdinové byli odvoláni do ústraní. Po čase začne hrdiny ve výslužbě někdo postupně likvidovat. Rorschach jako jeden z hrstky zbylých hrdinů se pouští do osamoceného boje proti vrahovi.
CSFD: http://www.csfd.cz/film/224865-strazci-watchmen-watchmen/gallery/


Terminator Salvation

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller, USA / Německo / Velká Británie, 2009, 115 min
Film Terminator Salvation je zasazen do post-apokalyptického roku 2018. Christian Bale hraje Johna Connora, muže určeného osudem k tomu, aby vedl lidský odpor vůči Skynetu a jeho armádě Terminátorů. Ale budoucnost, na kterou byl Conner připravován, se částečně změní tím, že se objeví Marcus Wright (Sam Worthington), cizinec, jehož poslední vzpomínkou je, že byl mezi mrtvými. Conner musí rozhodnout, zda byl Marcus poslán z budoucnosti nebo zachráněn z minulosti. Jak Skynet připravuje svůj konečný útok, Conner a Marcus se oba vydávají na odyseu, která je přivede do srdce Skynetu, kde se dozvídají hrozivé tajemství, které stojí za možným vyvražděním lidstva.
CSFD: http://www.csfd.cz/film/227774-terminator-salvation/gallery/


Star Trek

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi, USA / Německo, 2009, 126 min
Zapomeňte všechno, co víte! Tvůrce seriálů Ztraceni, Fringe, Alias a filmů Mission: Impossible III nebo Monstrum – J. J. Abrams – přináší na stříbrné plátno zcela nové sci-fi dobrodružství. Star Trek, jak ho ještě neznáte. Příběh pojednává o první výpravě mladé posádky na palubě hvězdné lodi U.S.S. Enterprise. Jejich cestu doprovází spousta akce, humoru a vesmírného nebezpečenství. Nováčci musejí nalézt způsob, jak zastavit padoucha, jehož honba za pomstou ohrožuje celé lidstvo. Osud Galaxie spočívá v rukou dvojice zapřisáhlých nepřátel. Jedním z nich je James T. Kirk (Chris Pine), nezvedený venkovský kluk z Iowy a milovník života. Druhým je Spock (Zachary Quinto), vychovaný ve společnosti, která staví na logice a odmítá veškeré emoce. Divoký instinkt se střetne s chladným rozumem, ovšem pouze jejich spojení provede posádku bez úhony velkým nebezpečím, které představuje pomstychtivý Nero (Eric Bana). Kirk a jeho bližní se odvážně pustí tam, kam se dosud nikdo nevydal.
CSFD: http://www.csfd.cz/film/222972-star-trek/gallery/


Dragonball: Evoluce

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi, USA, 2009, 85 min
Film vytvořený podle oblíbeného anime z 90. let o chlapci vysokoškolského věku se jménem Goku (Justin Chatwin). Na poslední přání svého starého otce se vydává hledat magické koule Dragonball,
dříve než jich najde démonický lord Piccola (James Marsters) se záměrem zničit svět. S úlohou mu pomáhají mistr Roshi (Chow Yun-Fat) a kráska Bulma (Emmy Rossum).
CSFD: http://www.csfd.cz/film/236253-dragonball-evoluce-dragonball-evolution/gallery/


Underworld: Vzpoura Lycanů

Akční / Fantasy / Horor / Thriller, USA, 2009, 92 min
Třetí díl série Underworld, která ve světě vydělala přes 200 milionů dolarů, se zabývá podstatou krvavého boje mezi aristokratickými upíry a barbarskými Lycany (vlkodlaky), který se táhne už po staletí. Mladý Lycan Lucian (Michael Sheen) se ujme role mocného vůdce a sjednotí vlkodlaky v boji proti Viktorovi (Bill Nighy), démonickému králi upírů, který je po stovky let pronásleduje. K Lucianovi se připojí i jeho tajná láska, krásná upírka Sonja (Rhona Mitra), aby se společně pokusili osvobodit Lycany z jejich krutého otroctví.
CSFD: http://www.csfd.cz/film/235480-underworld-vzpoura-lycanu-underworld-rise-of-the-lycans/gallery/


X-Men Origins: Wolverine

Akční / Fantasy / Sci-Fi / Thriller, USA / Austrálie / Kanada, 2009, 107 min
Po trojici snímků z provenience Briana Singera a Bretta Ratnera, přináší Gavin Hood (TSOTSI) další x-menovský příběh, který nás tentokrát blíže seznámí s temperamentním libertinem obdařeným schopností regenerace – mutantem Wolverinem. Jak už sám název napovídá, vrátíme se k samotným počátkům jeho hrdinské kariéry. Přesněji do 60. let, kdy se zúčastnil tajného vládního projektu s názvem Weapon X – projektu, jenž mu od základů změnil život. A kde se vyskytuje Wolverin, tam je rozumné očekávat i nemilosrdného Williama Strikera, který se může považovat za jeho duchovně-adamantiového otce a věčnou Nemesis. Wolverine však není jediným dítkem záhadného projektu Weapon X. Na scéně se objeví i jistý Victor Creed, jenž je v dnešních dnech spíše znám pod lakonickým pseudonymem Sabretooth, a se kterým má Wolverine nevyřízené účty z minulosti.
CSFD: http://www.csfd.cz/film/224880-xmen-origins-wolverine/gallery/


G. I. Joe

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller, USA / Česko, 2009, 118 min
Legendární řada hraček od Hasbro Toys, k jejichž výrobkům patří také mimojiné nedávno na plátně oživení Transformers, společně s animovaným seriálem a komiksem inspirovaly Paramount pictures k natočení sci-fi akce G. I. Joe. Můžeme se těšit na rozličnou partu dobráků, ke kterým patří neslyšitelný ninja Snake-Eyes, který mistrně vládne nejen mečem, ale také automatickými pistolemi, charizmatická hrdinka Scarlett a jejich velitelé Hawk s Dukem. Parta G. I. Joe musí odvracet útoky teroristické organizace zvané COBRA, která chce ovládnout svět. Elitní teroristický zabiják ninja Storm Shadow vyrostl a byl pokrevním bratrem na opačné straně stojícího Snake-Eyese, což nám celý příběh zkomplikuje. Režie se ujal Stephen Sommers (Mumie, Van Helsing).
CSFD: http://www.csfd.cz/film/235763-g-i-joe-gi-joe-the-rise-of-cobra/gallery/


Avatar

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller, USA / Velká Británie, 2009, 162 min
Příběh se odehrává ve vzdálené budoucnosti, kde lidstvo objevilo planetu Alpha Centauri B-4. Pro vědce a astronauty, kteří překonali propast mezi slunci a přistáli na mimozemské půdě známé jako Pandora, se jejich sen stal skutečností. Je to svět tak rozmanitý, plný tvorů a rostlin, které si lidská mysl dokázala stěží představit. Skýtá neuvěřitelná přírodní bohatství a poklady, po kterých lidé vždy toužili. Naneštěstí se atmosféra tohoto měsíce nepodobá té naší a člověk v ní nedokáže přežít. Vědcům se tato překážka podaří odstranit, když vytvoří hybrida lidské a mimozemské DNA, do kterého se dá vložit vědomí člověka. Lidská expanze může začít. Hlavním hrdinou je paralyzovaný voják Jake Sully (Sam Worthington), který se pomocí vtělení do uměle vytvořeného hybridního těla noří do světa a kultury Na’vi, původních obyvatel Pandory, a dostává se doprostřed konfliktu dvou kultur, které mají naprosto odlišné cíle.
CSFD: http://www.csfd.cz/film/228329-avatar/gallery/


Náhradníci

Akční / Sci-Fi / Thriller, USA, 2009, 88 min
Zachycení světa, ve kterém lidé díky vědeckému pokroku jednají prostřednictvím svých robotických postav, zatímco jsou v bezpečí domova. Avšak jednoho dne začne jejich roboty někdo likvidovat a s nimi zabíjí i jejich vlastníky. Naštěstí Bruce Willis neztratil páru a postupně rozkrývá spiknutí, které má za cíl změnit současný svět. Svět plný sexy robotů a lidí, kteří upustili od svých normálních životů.
CSFD: http://www.csfd.cz/film/235722-nahradnici-surrogates/gallery/


Transformers: Pomsta poražených

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi, USA, 2009, 150 min
Na začátku příběhu jsou Autoboti a americká armáda uprostřed tajné války proti Decepticonům. Čím více obřích robotů sem přichází, tím zjevnější je nesporná role Transformerů v daleké historii samotné planety Země. Ale ani názory některých politiků, že Decepticoni stále útočí na naši planetu jen kvůli přítomnosti Autobotů, nedonutí Optima Primea (Peter Cullen), aby nechal Zemi nechráněnou, a obrací se na Sama (Shia LaBeouf), aby se stal veřejným hlasem názorů Autobotů a jejich obhájcem před nedůvěřivými byrokraty. Sam však nevěří, že by mohl být v takové záležitosti nějak prospěšný, a proto se snaží zaměřit spíše na studium na univerzitě a opět se zařadit do kolejí normálního života. Podivné vidiny a sny, které se mu zjevují od té doby, co byl vystaven energii mocné Prajiskry, mu však vidinu obyčejného života zrovna neulehčují. A nejen to: Na Autoboty i obyvatele Země čeká nové nebezpečí. Padlý vůdce Decepticonů Megatron (Hugo Weaving) se vrací ze záhrobí a přináší s sebou prastaré zlo z té nejpradávnější historie samotných Transformerů.
CSFD: http://www.csfd.cz/film/232460-transformers-pomsta-porazenych-transformers/


Andělé a démoni

Drama / Mysteriózní / Thriller, USA, 2009, 138 min
Film podle třetího románu známého belletristy Dana Browna, který sleduje osudy univerzitního profesora a uznávaného harvardského symbologa Roberta Langdona (Tom Hanks). Ten je povolán k mrtvole zavražděného italského fyzika Vetriho, do jehož hrudi kdosi vyřezal tajuplné symboly. Langdon následně s jeho dcerou Vittorií (Ayelet Zurer) odhalí důkazy o znovuvytvoření starodávného středověkého bratrstva Osvícených, kteří se samozřejmě snaží převzít vládu nad světem a ovládnout lidstvo.
CSFD: http://www.csfd.cz/film/226776-andele-a-demoni-angels-and-demons/gallery/


KategorieSeriály/Filmy Štítky:
1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů (zatím nehodnoceno)
Loading...Loading...
  1. Bez komentářů.
  1. Žádné zpětné odkazy
  • RSS
  • Twitter
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Picasa
  • Flickr
  • YouTube