Úvod > Seriály/Filmy > Hvězdná brána – Atlantida – S2 – 06 – Všemohoucí

Hvězdná brána – Atlantida – S2 – 06 – Všemohoucí

15.03.2009 | Zobrazeno: 11492x Zanechte komentář Přejít na komentáře

Tento díl Hvězdné brány – Atlantidy mě natolik zaujal, že stojí za to se o něm zmínit.

Plukovník John Sheppard, Teyla Emmagan, Dr. Rodney McKay a Ronon Dex prolétají bránou, která je na oběžné dráze planety, kterou našli v antické databázi staré přes 10000 let. Na orbitě však narážejí na spoustu trosek z wraithských lodí, včetně mateřských. Ze skeneru nepřicházejí žádné známky života a ani z povrchu planety, a to je značně udivuje, co za technologie dokázala udělat takovou spoušť. Domnívají se, že Dorandeňané, podle antické databáze obyvatelé planety, vlastní zbraň účinnou ubránit planetu. Při průzkumu povrchu planety nalézají pouze města v troskách. Po chvíli Rodney na skeneru objevuje jednu budovu, která vyzařuje slabou energii. Po přistání zjišťují, že je to zastaralá antická základna, která měla sloužit k nějakým výzkumům, bohužel však obyvatelé základny byli nalezeni uvnitř mrtvi.

image

Průlet Jumperu bránou
image

Orbita planety Dorandeňarů
image

Nevyčerpatelná energií z časoprostoru

Po bližším ohledání Rodneym, Zelenkou a dalšími vědci zjišťují, že je to základna, která vyvíjela superzbraň poháněnou nevyčerpatelnou energií z časoprostoru. Po spoustě simulací však nemohou onu energii účinně uhlídat, protože je velice nestabilní a proto si myslí, že zbraň byla použita pouze jednou, a to při obraně před Wraithy a způsobila zkázu nejen na orbitě, ale i zničení celého povrchu planety kromě základny, která byla uchráněna silovým polem. Po nějaké době se týmu vědců podaří energii usměrnit a pokusí se zbraň nabít a vystřelit pokusně do vesmíru. Během nabíjení Rodney zjistí nějaké odchylky v silovém poli, která obklopuje zbraň, a požádá vědce Collinse, aby pole nastavil ručně. Collins odchází do tunelu, který spojuje řídící centrum a místnost se zbraní. Dojde však k nehodě, silové pole nashromážděnou energii neudrží a dochází k explozi této energie směrem do tunelu, kde stojí Collins, je ozářen vysokou dávkou radiace a umírá ve velkých bolestech z radiace a popálenin. Poté se vše stabilizuje a Sheppard dává rozkaz vše vypnout a vrátit se na Atlantidu. Při poradě rozhodne Elizabeth Weirová zastavit experimentování s touto energií a zbraní. V noci však navštíví Rodney McKay Johna Shepparda a ubezpečí ho, že přišel na chybu ve výpočtech Antiků a že ty jeho jsou správné a ať přesvědčí Elizabeth o povolení další zkoušky. To se i stane a Rodney a John jako jediní letí opět na planetu Dorandeňanů.

image

Únik Jumperu z planety Dorandeňarů před výbuchem
image

Daedalos brání Jumper před zásahem střely, aby mohl bezpečne vletět do brány
image

Mohutný výbuch celé soustavy

Na planetě Dorandeňarů se mezitím chystá k dalšímu pokusu se zbraní. Rodney má v úmyslu silové pole udržovat ručně a že s Johnem to zvládnou. Než však k pokusu dojde, Radek Zelenka přichází na důvod, proč to nefunguje a vysvětluje Elizabeth, proč by s tím měli přestat. Problém je v tom, že energie z časoprostoru je velice nestabilní a ani ručním ovládáním silového pole se nedá udržet. Proto Antikové s výzkumem přestali. Skrz bránu sděluje Elizabeth, že mají pokus zastavit, ale Rodney stále trvá na tom, že to zvládne. Elizabeth tedy dává svolení, že mohou pokračovat. Pokus se vyvíjí stejným způsobem jako poprvé a proto John žádá Rodneyho, ať zastaví nabíjení. To však nejde a energie se začíná kumulovat v silovém poli. Nyní zbraň začíná náhodně střílet sama od sebe, jen aby snížila nakumulovanou energii. Zastavit se to však nedaří. Rodney stále myslí, že to zvládne, ale John je jiného názoru a jasně to dal i najevo. Proto spěchají do Jumperu, aby mohli uniknout smrtelnému výbuchu. John se chce schovat někde poblíž, ale Rodney mu vysvětluje, že výbuch bude tak masivní, že zničí 3/4 sluneční soustavy a že pomůže jen únik bránou. Jenže zbraň jejich Jumper zaměřila a začala střílet pouze po nich. Průlet bránou nebude tak jednoduchý, jak si mysleli. V tom John zahlídne na orbitě Daedala. Ten jim pomáhá v odlákání zbraně na sebe, aby mohli proletět bránou a sám pak rychle vstupuje do hyperprostoru. Následuje obrovský výbuch.

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů (2x hlasováno, průměr: 6,50 ze 7)
Loading...Loading...
 1. 08.05.2011 na 19:58 | #1

  @ondra Vůbec jsem tvůj komentář nepochopil, nemohl jsem ho skoro ani přečíst. Chtěl jsem ho smazat, ale nakonec jsem tak neučinil a nechal ho. :-)

 2. ondra
  08.05.2011 na 19:42 | #2

  sice je tahle stránka z pravdiveho dilu a jsou lepši!!! jestli se chcete divat na SG1,SGAneboSGU s titulkamajenomSGU od rána do večera musíte najít moji tajnou stranku 😎 :mrgreen:

 3. 24.08.2010 na 12:32 | #3

  Hvězdná brána je super seriál. SGA 1, SGA Atlantida a SGA Univerze, ikdyž z posledního seriálu jsem viděl jen první sérii a ještě k tomu s titulky tak se mi to moc nelíbilo, ale když to bude v češtine, tak yb to mohlo být mnohem lepší.

 4. 17.08.2010 na 20:22 | #4

  Co se týče Hvězdné brány, je zde jen tento článek. Je pravda že o SGA i SGU jsou jiné a lepší stránky.

 5. martin
  17.08.2010 na 19:16 | #5

  :sad: no musim rict ze se mi tyhle stranky moc nelibi ❓ cekal sem lepsi 😥

 1. Žádné zpětné odkazy
 • RSS
 • Twitter
 • Facebook
 • LinkedIn
 • Picasa
 • Flickr
 • YouTube