Úvod > PR články > Která rostlina provází člověka nejdéle?

Která rostlina provází člověka nejdéle?

30.11.2011 | Zobrazeno: 4025x Zanechte komentář Přejít na komentáře

Podle nálezů fosilií, z nichž jsou některé staré více než 40 milionů let, se domníváme, že z keřů severní polokoule je to vinná réva. Již v mladší době kamenné sbíral člověk její plané plody. Usuzujeme, že okusil opojné účinky zkvašené šťávy z těchto bobulí. Další potvrzené nálezy z Iránu a Afghánistánu jsou staré asi 6000 let. Záznamy o pěstování révy a lisování šťávy z jejích hroznů byly nalezeny v egyptských hieroglyfech s daty okolo roku 2400 před naším letopočtem. Z hieroglyfů bylo také zjištěno, že pěstovali již asi 6 – 8 odrůd. Semena vinné révy byla dokonce nalezena v egyptských hrobkách starých okolo 5000 let. Z Kréty a starého Řecka se vinařství rozšířilo do Itálie, Španělska, Černomoří. Féničané zakládali rozsáhlé vinice v severní Africe, Římané pak šířili víno dále po Evropě.

Agricola Sbaiz

Již v devatenáctém století se rodina Sbaiz věnovala výrobě vína. Jistý Giusepe Fortunato každou sobotu dvě hodiny před denním rozbřeskem zapřáhl koně za vůz. Na vůz si naložil předešlý den večer dva malé sudy svého drahocenného vína. Za deště i sněhu, v létě nebo v zimě, nic nemohlo vinaře od pravidelného týdenního dodání vína odradit. Tímto způsobem se dostalo víno z nádherných vinic Glaunico do Udine, na stoly vznešených rodin. Dvouhodinovou jízdu před rozbřeskem, bral Giusepe Fortunato na sebe, aby drahocenné víno nezasáhla žádná škoda a bylo ušetřeno od přepadení gaunerů a pouličních zlodějů.

Vinařství Černý Valtice

Toto vinařství vzniklo v roce 1992 jako firma, která se zabývala především výrobou perlivých vín a prodejem hroznů. Stoupající zájem o kvalitní lahvová vína přiměl vinařství k tomu, aby ty nejkvalitnější hrozny z vinic byly zpracovány pod svou vlastní značkou. V dnešní době Vinařství Černý Valtice zpracovává veškeré vypěstované hrozny pro výrobu vlastních tichých vín. Základem vinařství jsou dlouholeté zkušenosti sklepmistra Aleše Černého staršího spojené s využitím nových vinohradnických a vinařských technologií při výrobě.

Vína pro Vás

Ty pravá vína pro Vás

Snahou vinotéky je nabídnout jen ta nejkvalitnější domácí, ale i zahraniční vína. K navození příjemné atmosféry patří nejenom dobré víno, ale i kvalitní vinařské potřeby a dárkové předměty. Vinotéka Vodňany pro Vás připravila široký sortiment těchto produktů, který průběžně doplňuje. Kvalita vína, cenová dostupnost a vlastní zkušenosti jsou zárukou spokojeného zákazníka. Věřím, že si z bohaté nabídky vyberete vína pro Vás, známé či rodinu.

KategoriePR články Štítky:
1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů (3x hlasováno, průměr: 7,00 ze 7)
Loading...Loading...
  1. Bez komentářů.
  1. Žádné zpětné odkazy
  • RSS
  • Twitter
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Picasa
  • Flickr
  • YouTube