Úvod > Ostatní > Přestávám věřit Facebooku!

Přestávám věřit Facebooku!

23.09.2010 | Zobrazeno: 8005x Zanechte komentář Přejít na komentáře

V době kdy lidé okolo mě nadávali na Facebook a tvrdili, že si účet na Facebooku nikdy nezaloží, v době kdy mi mizeli kamarádi z kontaktu, protože si celý účet smazali, jsem Facebook obhajoval a tvrdil, že všechno je otázka nastavení práv a toho co na zeď sám napíšeš. Jak si svůj profil nastavíš, tak se bude tvářit. Jinak řečeno co není zakázáno, to je povoleno. Není to žádný duševní striptýz, jak jiný tvrdí. Pokud budu chtít něco světu zdělit, musím to na zeď samozřejmě z vlastní vůle napsat.

Jelikož jsem vášnivý fotograf a fotím na různých akcích, jen tak pro zábavu, chci se o fotky s kamarády podělit, proto je dávám na Facebook. U vytvořeného alba nastavím, že mají fotky vidět jen moji přátelé. Předpokládám, že je opravdu uvidí jen ty osoby, které mám v přátelích. Jednou jsem fotil na svatbě, fotky pak nahrál na Facebook, nevěsta mě později požádala, jestli by fotky mohli vidět i její přátelé, že je nevidí, proto jsem na daném albu ze svatby nastavil v oblasti soukromí hodnotu přátelé přátel a byla ruka v rukávu.



Dneska se mi ale stalo, že u fotky vložené mnou je cizí komentář. Danou osobu nemám v přátelích a přesto fotku viděla a dokonce i okomentoval. Proto přestávám věřit Facebooku. Pokud budu danou situaci pitvat, tak na fotce byla označena osoba, kterou mám v přátelích, proto je možné aby jí takzvaní přátelé přátel viděli. Ale i okomentovat? Když se dívám na nějaké fotky které vložila cizí osoba, vidím je jen proto, že zde byl označen někdo z mých přátel. Fotku vidím, ale nemohu ji okomentovat. Tak jak se jí to podařilo?

Facebook mě začíná značně štvát! Pokud se objeví podvodná skupina, která láká lidi jen za účelem reklamy a nebo vylákání kontaktního email, většina lidí na ní začne mohutně klikat a přidávat se k ní! Asi se jim to líbí! Kdybych vytvořil aplikaci, která se bude jmenovat „Neklikej na mě, protože tímto kliknutím zjistím tvůj email, budu Ti každý den posílat nežádoucí poštu a na zeď všech tvých přátel napíši: Nechal jsi se nachytat! Tato aplikace 100% funguje!“, tak věřím, že za chvíli mám slušnou databázi emailů, vhodné pro marketingové účely! Kde se lidská blbost fakt zastaví! Asi nikde, tak klikejte bezmyšlenkovitě dál.

Doufám, že se nepletu, někde jsem to četl, nějaký pan programátor napsal skriptík, který projde všechny veřejné profily lidí na Facebookou a uloží je do databáze. Vznikla mu asi 3GB databáze, která je volně ke stažení.

Závěr:

Sociální síť Facebook je v jisté míře užitečná věc, jak by jste mohli jinak najít spolužáka ze školy, když bydlí za velkou louží. Jedině na Facebooku. Jak by jste mohli pořádat srazy spolužáků a jiné akce. Nejvhodnější je dát tuto informaci tam, kam všichni chodí a to je právě Facebook. Chcete se podělit s kamarády o zážitky? Facebook! Ale využívat hloupost nesmyslně klikajících lidí pro marketingové účely? To se mi nelíbí! A co s tím udělám, asi nic! Asi půjdu a naprogramuji ještě stupidnější aplikaci a zbohatnu na ní! :-)

KategorieOstatní Štítky:
1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů (3x hlasováno, průměr: 2,33 ze 7)
Loading...Loading...
 1. 16.12.2010 na 09:00 | #1

  Co říkáte na nový vzhled FB? Někde jsem četl, že aktivováním nového vzhledu si nastavíte základní práva, tzn. o svoje stará nastavení prostě přijdete. 😯

 2. 21.11.2010 na 10:17 | #2

  @apin Běž se projít ven, podívej se na svět, pak si nalej na hlavu kýbl studený vody a vzpamatuj se.

 3. 20.11.2010 na 10:12 | #3

  apin :
  Cokoliv vložíš nebo napíšeš na facebook se automaticky stává jeho majetkem a veřejně dostupným pro kohokoli, bez ohledu na to, jakou úroveň zabezpečení nastavíš… Tak to CIA a KGB plánovali… Četl jsi přeci podmínky používání, ne?

  LOL

 4. 01.11.2010 na 10:53 | #4

  @MrPierc
  Určitě napíšu. 😉

 5. 31.10.2010 na 16:14 | #5

  Čau, nenapíšeš nějaký nový zajímavý článek. Chcípla tu myš.

 6. 13.10.2010 na 22:58 | #6

  Facebook mne zklamal. ze začátku jsem z něho šílel, ale pak jsem zjistil, že všichni tam jen vyzdvyhují sebe a připadají si výjimeční. Píšou kraviny typu: teď jsem si sundal ponožky, teď jsem byl na záchodě atd. Nikdo tam vlastně komunikovat nechce, protože jen plkají poznámky a provádí trapné testy.

 7. 25.09.2010 na 16:43 | #7

  Kdyby se FB zrusil, tak mě by to vůbec nevadilo.

 8. 25.09.2010 na 16:31 | #8

  @apin
  Vše co vložím na Facebook se automaticky stává majetkem Facebooku – to jsem věděl. Ale že by tyto informace byli dostupné komukoliv, to se mi nezdá! Pokud to tak ale je, tak proč se programátoři Facebooku trápili s takovou věcí jako je nastavování soukromí. Rovnou mohli napsat, že tyto informace slouží třetím osobám jako je CIA a KGB. :-O

 9. 25.09.2010 na 13:11 | #9

  Cokoliv vložíš nebo napíšeš na facebook se automaticky stává jeho majetkem a veřejně dostupným pro kohokoli, bez ohledu na to, jakou úroveň zabezpečení nastavíš… Tak to CIA a KGB plánovali… Četl jsi přeci podmínky používání, ne?

 10. 23.09.2010 na 22:44 | #10

  Ahoj, já sice mám na Facebooku profil, ale chodím tam maximálně jedenkrát týdně a někdy ani to ne. Ještě jsem tam vložil profil našeho kuželkářského oddílu, ale to samé, moc často tam nechodím. Od toho mám přeci své stráky. Je lepší aby se lidi naučili chodit právě na tyto stránky a ne na Facebook.

 11. 23.09.2010 na 21:51 | #11

  Odhadoval bych, že Facebook právě teď absolvuje jeden velký výpadek, páč nejde! 😐

 1. Žádné zpětné odkazy
 • RSS
 • Twitter
 • Facebook
 • LinkedIn
 • Picasa
 • Flickr
 • YouTube