Úvod > Ostatní > Pomohli byste řidiči v nouzi?

Pomohli byste řidiči v nouzi?

11.01.2011 | Zobrazeno: 5665x Zanechte komentář Přejít na komentáře

Dnes ráno jsem jel autem do práce, jako každý jiný obyčejný den. Byla docela tma a sychravo. Na silnici E55 z Veselí nad Lužnicí do Českých Budějovic u Ševětína stálo odstavené vozidlo. Bylo odstavené v krajnici, mělo zapnuté výstražná světla a za ním byl trojúhelník. Mávající řidič na kolem jedoucí auta měl i reflexní vestu, takže vše podle předpisů.

Nechtělo se mi zastavit, ale po Andrejky slovech "Zastav, zeptáme se co se děje", jsem tak učinil. Přiběhl kluk a povídá: "Nemáte hever, upadlo nám kolo". S otázkou: "Jak může upadnout jen tak u auta kolo?" honící se mi hlavou jsem osobě hever samozřejmě půjčil. Mezitím, co řidič s kamarádem zvedli auto na hever, povolili a znovu utáhli šrouby u kola, jsme si povídali se starší paní, která tam také byla. Povídala: "Nikdo vůbec nezastaví, to jsem ráda, že jste zastavili. My měli auto včera v opravě a teď jedeme a upadlo nám kolo". Automechanik zapomněl utáhnout pár šroubků u kola a oni se mohli zabít. Mezitím, co jsme si s paní povídali nás míjelo pár kamiónů a nejeli zrovna pomalu. Všiml jsem si, že od jednoho kamionu odlítl kus plastu. Říkám si: "Co to je?". Paní odpověděla, že je to první trojúhelník, který před auto postavili. Někdo ho totiž srazil a zbytky se váleli roztříštěné všude kolem.

Celá akce netrvala ani 10 minut a hever jsem si vrátil zpátky do kufru. Lidé byli velice rádi, že vůbec někdo zastavil a pomohl jim. My odjeli s pocitem, že jsme udělali něco dobrého.

A co Vy, pomohli byste řidiči automobilu v nouzi?

KategorieOstatní Štítky:
1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů (1x hlasováno, průměr: 7,00 ze 7)
Loading...Loading...
 1. 17.01.2011 na 14:23 | #1

  @Vachi Před ním z pohledu mého, takže za ním. Špatně jsme to zformuloval.

 2. 17.01.2011 na 13:12 | #2

  Já bych asi taky zastavil a zeptal se co a jak… Už jen z toho důvodu když jsem taky potřeboval cizí pomoc (když jsem sjel do škarpy a nemohl jsem ani zaboha vyjet ven) zastavil mi pán a vytáhl mě ven. Slušně jsem poděkoval a rozloučil se, ale mezi tím než zastavil tak kolem mě projelo minimálně 10 aut (i teréní pro který by to nebyl problém) ale ani jedno ani nepřibrzdilo.

  PS: V článku píšeš že „a před ním byl trojúhelník“ oprav mě jestli se pletu, ale trojúhelník se dává za auto ne ? 😀

 3. 14.01.2011 na 20:13 | #3

  Zastavil bych a pomoci v pohodě půjčky heveru bych ještě zvládl, ale jinak bývám já v pozici zastavujícího.

 4. Marcel
  12.01.2011 na 10:52 | #4

  @USDarmy
  Ja jsem jen doplnl fakta co na to muze rikat treba odborna literatura :)

 5. 11.01.2011 na 22:33 | #5

  @Krabath No jasně. Pokud bude stopovat menšinový spoluobčan s furgonem, tak taky nezastavuji. Obvykle mají připravenou story o tom, že jim došla nafta. Za furgonem má barel s hadicí o průměru, že jí sotva narve do hrdla nádrže. Ta dokáže pak nádrž podtlakem zdeformovat 😆

 6. 11.01.2011 na 19:40 | #6

  Minulou zimu jsme pomohl autu ze závěje. Ale je otázka pomoci či nepomoci? V dnešní době je to dost riziko. Lidi jsou šmejdi, vy zastavíte v dobré vůli a druhej ze křoví vám ukradne auto. To se stalo známému.

 7. 11.01.2011 na 19:39 | #7

  @Marcel A jak by jsi postupoval ty? Zastavil by jsi, rozsvítil výstražná světla, oblekl reflexní vestu a šel se zeptat stopujícího co má za problém? Po zjištění, že potřebuje hever, by jsi přivolal policii s tím, že je na silnici pirát bez výbavy a s klidným svědomím nasedl do vozu a odjel?

  Jinak ke Standově otázce, samozřejmě bych zastavil, protože nikdy nevíš, zda stopující potřebuje hever, který nemá, nebo spolujezdec dostal epileptický záchvat a nikdo z osádky nemá u sebe telefon pro přivolání pomoci. Ale to Marcel ví taky a jeho příspěvek byla jen nadsázka, že? Nikdy jsem tě v práci neviděl skákat kolem auta se slovy „stěrače stírají, ostřikovače stříkají“ :o)

 8. 11.01.2011 na 11:39 | #8

  Pokud je to malá nehoda, kde se nikdo nezranil, tak je to relativně v pohodě. Pokud by ale tekla krev, tak nevím jak bych se zachoval. 😕

 9. Marcel
  11.01.2011 na 11:38 | #9

  Mam takove tuseni ze ridic vozu nemel spravne vybavene auto dle platne vyhlasky kde se rika ze jao povina vybava auta je mimo jine i zvedak (hever). Takze kdyby ridic onoho vozu mel vse podle vyhlasky tak by nemusel na nikoho mavat a navic je kazdy ridic povinen pred jizkou zkontrolovat technicky stav vozidla a pokud ma auto v servisu kde mu sundavali kola tak by si je mel i sam prekontrolovat, nebo alespon se na to zamerit pri te kontrole pred jizdou.

 10. 11.01.2011 na 10:47 | #10

  Popravdě? Pokud neuvidím, že je někdo opravdu ve velkých sračkách (nehoda atd), tak nezastavuji. Určitě budu nadávat až se něco stane mě a já tu pomoc budu potřebovat, ale nejsem tak odvážnej. Tuhle chtěla v Praze na OMV sličná slečna pomoc se startovacíma kabelama a i z toho jsem měl vítr a hlídal jsem si všechny dveře. V tomhle jsem srabík. Něco jiného je na dálnici při nehodě. To je jiná. Jseš dobrej, že jsi pomohl.

 11. 11.01.2011 na 10:38 | #11

  Ano, pomohl. Taky se mi ale několikrát stalo (no 2x), že jsem zastavil a byl mi nabízen „zlatý“ prsten za pár stovek na benzín. Jsou lidé, kteří se snaží vydělat na ochotě pomoci a podvést druhého, takže není divu, že tu není důvěra. I mně byla ale v minulosti pomoc poskytnuta, takže neváhám.

 1. Žádné zpětné odkazy
 • RSS
 • Twitter
 • Facebook
 • LinkedIn
 • Picasa
 • Flickr
 • YouTube