Úvod > Ostatní > NaturaMed stále nabízí pilulky zdarma

NaturaMed stále nabízí pilulky zdarma

09.03.2010 | Zobrazeno: 29333x

Zdarma. To je slovo, které má veliké kouzlo. A právě jím mnohdy začínají peripetie s výrobky, které jsme nechtěli, ale za které platíme. „Vyzkoušejte náš vzorek zdarma“, láká nás firma na pilulky s Omega 3 mastnými kyselinami. Že by měla starost o naše zdraví? Asi ano. S žádným vzorkem zdarma se totiž nezdržovala, ale rovnou poslala celé balení, a hlavně pravidelné faktury.

ČT1 – Černé ovce – 9.3.2009

I já jsem měl peripetie s firmou NaturaMed. Na toto téma jsem napsal a pověděl již mnoho slov. Komunikace s touto firmou pro mě již dávno skončila, i přesto jsem se rozhodl na základě odvysílané reportáže v pořadu Černé ovce na ČT1 napsat, jak pro mě celá fraška s firmou NaturaMed skončila.Napsal jsem dva články, kde podrobně popisuji jak jsem se do peripetií s firmou NaturaMed dostal. Jednoduše řečeno – na základě telefonického rozhovoru firma tvrdí, že jsem si objednal zboží. Já tvrdím, že jsem si nic neobjednal. Když se částka za neuhrazené faktury vyšplhala na 614 Kč, jsem na základě osobního dopisu od Radky Pantoflíčkové (na obrázku) nevyžádané zásilky zaslal zpět a problém byl vyřešen. Již se nikdo dlouho neozýval, tak mi spadl kámen ze srdce a myslel jsem, že je vše vyřešené. Za relativně delší dobu přišla od firmy Intrum Justitia výzva k okamžitému zaplacení dluhu. Firma Intrum Justitia vymáhá pohledávky firmy NaturaMed. Hned ten den, kdy dopis přišel jsem psal email panu Petru Klikovi z firmy Intrum Justitia. Kopii emailu jsem poslal do firmy NaturaMed. V emailu jsem psal, že nic nedlužím, že nic platit nebudu. V příloze jsem poslal kopii podacího lístku vráceného balíčku s produkty. Za několik dní mí přišlo vyjádření, že se spletli. Tím to už opravdu vše skončilo.


Závěr

Podle mého názoru to firma NaturaMed zkouší, zkouší a zkouší. Myslí si, že když otravuje člověka, tak že nakonec ustoupí a řekne si, je to jen pár korun, tak to zaplatím ať mám klid. Pokud Vám mohu poradit, teď to myslím obecně, tak nikdy nic nevzdávejte.

KategorieOstatní Štítky:
1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů (3x hlasováno, průměr: 4,33 ze 7)
Loading...Loading...
 1. 15.04.2010 na 07:39 | #1

  Jelikož mi chodí neustále mejly (více text níže) týkající se firmy NaturaMed Pharma a mě už to nebaví ani mazat, tak jsem se rozhodl dnešním dnem komentáře uzavřít a informovat Vás o tom, že kontaktní formulář, ten opravdu neslouží pro komunikaci s firmou NaturaMed, ale semnou. :-)

  Dobrý den, kdysi mi bylo voláno že mohu dostat pilulky na vyzkoušení, ale žádné mi nedošly. Zatím mi chodí jen upomínky i přes to že jsem už jednou volala a slečna řekla ať pošlu dopis, že jsem nic nedostala a že ani nic nechci. Toto jsem udělala a opět chodí. Dnes jsem vám volala že mluvila jsem se s jinou a dost nepříjemnou, která ve své hlavě nedokáže pochopit že rizikové těhotenství u kterého se musí ležet a partner je na 3týdny mimo republiku tak nepoletím na poštu a kor když jsem ráda, že v pořádku dojdu k MuDr na kontrolu. Slečna se jmenovala Malíková. Volala jsem vám kolem 10:20 hod. Nechtěla mi dát ani nikoho nadřízeného! Tímto vám sděluji nic jsem od vás neobdržela a nic platit nebudu! Mé zákaznické číslo je 550303.

 2. Zdena
  09.04.2010 na 12:41 | #2

  @dan
  Taky jsem se nachytala a zaplatila první balíček 45,- Kč a další odřekla. Došel poštou, nezaplatila jsem a vyzvala firmu, ať si ho u mne vyzvedne. Teď si cenu navýšili již o 250,- Kč, platit nebudu. Souhlasím s návrhem na trestní stíhání.

  Posílám adresu, na kterou, jak jsem se doslechla, je možno poslat trestní oznámení. e-mail: paoophol@mvcr.cz, uvést: Pro vrchního asistenta pprap. Aleše Píchu, k případu číslo jednací KRPE – 9479-1/CJ-2010-170612

 3. dan
  07.04.2010 na 14:09 | #3

  Bohuzel jsem se taky nachytal, vyplnil jsem formular a prisel mi balicek. Pak dlouho nic a najednou slozenka na 334 Kc. No co poslu jim to, na advokaty nemam nicmene zaroven podam podnet pro trestni stihani. Je ovsem treba zdokumentovat skody tak aby celkova vyse dosahla hranice trestneho cinu, jinak se nic nestane. Kdo do toho jdete?

 4. Zuzana
  02.04.2010 na 20:00 | #4

  Myslim, ze reportaz o firme Naturamed Pharma (ci Pharmaceuticals jak se vloni prejmenovali – urcite z dobreho duvodu) by byla z kazdeho hlediska velmi zajimava. Tato firma je plne v cizich rukou (50/50 norske spolecnosti, obe se sidlem v Norskem Kralovstvi). Jedna se o velmi male spolecnosti s rucenim omezenym (jedna investicni), ktere tyto praktiky provadeji i v Norsku. V roce 2008 Naturamed Pharma (norska) byla Mezinarodni Obchodni Komorou usvedcena a verim i penalizovana za poruseni tri obchodnich praktik (nabizejici loterijni zajezd -coz je primo nelegalni, dale lzive nabizeni produktu jako zdarma, a za treti zamlzene nebo nejasne informace o objednani produktu).

  Zrejme tyto nekale obchodni praktiky nemohou jiz provozovat v Norsku a tak expanduji do Cech a posleze i na Slovensko. Za jejich vcelku kratkou dobu pusobnosti (spolecnost zalozena v roce 2006) kazdym rokem vykazuji vysoke obchodni ztraty. Duvodem je samozrejme neplaceni obchodni dane v Norsku a cesky danovy urad by se mel na ne take podrobne podivat jelikoz veskere penezni fondy jdou na externi vydaje, firma nikoho legalne nezamestnava, coz silne zavani danovymi uniky. Jak je stale jeste mozne, ze CR a Slovensko, ktere patri do Evropske Unie nezatrhnou temto parazitum provoz na ceskem a slovenskem trhu?

  Toto je muj prispevek do TV Nova na novy serial „Na vlastni oci“.

  Po odvysilani Cernych ovci v utery, 30.3.2010 je jasne, ze tyto firmy skutecne nemaji podklad na vymahani jakychkoliv penez. Takze prosim neplatte, nereagujte a reknete pani (nebo slecne)_Pantoflickove at trosku zhubne!!

 5. Irina
  31.03.2010 na 00:31 | #5

  I já jsem prodělala stejnou zkušenost, tedy 1. zásilka – 45,- Kč, druhá – 299,- Kč a tím rozdílem, že mne předem nikdo nekontaktoval a rovnou jsem dostala zásilku. Prvních 45,- Kč jsem ze zdvořilosti zaplatila a pak jsem dostala upomínku s částkou 80,- Kč. Vzhledem k tomu, že si velmi vážím svého času, přešla jsem tuto nehoráznost mlčením.
  O to větší bylo moje překvapení, když jsem vzápětí objevila doma další balení nevyžádaného produktu s přiloženou fakturou. Právě jsem jim odepsala, že jejich chování považuji za neetické podnikání a že nic platit nebudu. Pro zboží si nechť pošlou svého reprezentanta (po předchozí domluvě). Dobu pro zpětné převzetí zásilky jsem omezila na 30 dnů.
  Děkuji Stanislavovi za zveřejnění e-mailové adresy společnosti NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o. Na jejich webu tato informace se nevyskytuje. Že by opatření :-)?

 6. Jirka
  30.03.2010 na 08:11 | #6

  Právě jsem zavěsil sluchátko a odhlásil odběr dalších zásilek, jak jsem byl předem upozorněn. Po nahlášení zákaznického čísla jsem byl, podle hlasu, sympatickou paní ujištěn, že další zásilky jsou zrušeny a tím je pro nás tato věc vyřešena. Tak se nechám překvapit. Přeji „hezký den“. 😉

 7. tom
  24.03.2010 na 07:12 | #7

  Natural Med jsou vyhlášení podvodníci. O tom není pochyb. Nicméně pokud při kontaktu uvedou klauzoli, že pokud se neodhlásím budou nadále posílat – není třeba se ničeho obávat. To je jen takový žert. Pokud si něco vysloveně neobjednám nemohou to po mně vymáhat zaplacení. Když jsou vyzváni, aby uvedli konkretní právní normu podle které to požadují – mlčí. Klidně berte a neplaťe.

 8. Vladimír
  23.03.2010 na 18:43 | #8

  Obdržal som tiež podobný balíček, ale ked som sa pokusil zrušit dalšiu objednavku, mailom tak mi došla odpoved:
  E-mailová adresa omega3@naturamed-pharma.cz byla zrušena. V případě potřeby kontaktujte naše Zákaznické centrum na telefonním čísle: +420 389 005 115 ve všední dny mezi 8-16 hodinou.
  Som zo Slovenska a telefonat do Čiech nieje žiadna maličkost, tak uvidím čo poriešim.

 9. beebap
  18.03.2010 na 13:17 | #9

  UPOMÍNKA 2 – VAROVÁNÍ O INKASU
  připadám si jak Alenka v říši divů… jistě si vzpomenete, jak asi před 12-ti lety na našem trhu zkoušela podvodnická firma „výběr“ tahat z lidí peníze a už je tu další, která vám svuj výrobek vnutí formou reklamy a po nějakém čase se snaží vás za svou reklamu zkasírovat. Nezbývá než jim jejich balíčky zaslat zpět, ale nevyplaceně…

 10. Šárka Rajfová
  12.03.2010 na 17:42 | #10

  Ještě že mě napadlo kouknout se na www stránky firmy NaturaMed. Tam jsem narazila na komentáře lidí, kteří již měli s touto firmou potíže. Takže Vám milí autoři komentářů děkuji za to, že jsem mohla předejít problémům a ušetřit si čas při dohadováních se s touto firmou. Před chvílí jsem zalepila obálku s vypsaným formulářem (spotřebitelským průzkumem), že jej po cestě z práce hodím do schránky a pošlu. Ale teď ho již s nadšením trhám! Děkuji, ještě že máme internet!

 11. alois
  10.03.2010 na 14:39 | #11

  Taky mně přišel dotazník od zmiňované firmy, ale já jim aspoň odpovědní obálku pošlu zpátky s textem STRČTE SI TO DO PRDELE. Ať je to taky něco stojí (poštovné) 😉 :) Na takové šmejdy to jinak asi nejde.

 1. 27.03.2013 na 17:50 | #1
 2. 08.11.2015 na 19:14 | #2
Komentáře jsou uzavřeny.
 • RSS
 • Twitter
 • Facebook
 • LinkedIn
 • Picasa
 • Flickr
 • YouTube