Úvod > Ostatní > NaturaMed Pharma s.r.o. – geniální marketingový tah nebo podvod?

NaturaMed Pharma s.r.o. – geniální marketingový tah nebo podvod?

24.06.2009 | Zobrazeno: 76930x

Někdy začátkem dubna, přesný den ani hodinu už si nepamatuji, mi na mobil volá neznámé číslo. Ozval se příjemný hlas mladého pána. Jestli mám chvíli čas, má prý pro mě výhodnou nabídku apod. Vetšinou takovéto telefonáty zavěšuji aniž bych věděl o co jde – určitě nabízejí něco o co opravdu nestojím. Ale …

Měl jsem dobrou náladu a tak jsem telefon nezavěsil. Nechal jsem mladíka v klidu hovořit o přírodním unikátním produktu Omega 3 obsahující nenasycené mastné kyseliny. O tom, jak tento preparát pomáhá chránit srdce, cévy, snižuje hladinu cholesterolu a blahodárně působí na klouby. U mobilního telefonu mám handsfree, tak jsem ho zapnul. Jelikož jsem byl v práci kolega samozřejmě vše slyšel a potají jsme se tomu smáli. Když se začal vyptávat, tak jsem si dal telefon zpět k uchu. Původně si mladík myslel, že ozve nějaká paní, že to tak má v systému. Ujistil jsem ho, že jsem mladý muž. Jméno té paní také říkal, ale už si ho opravdu nepamatuji. Na S, už nevím.

Můj optimizmus nadále přetrvával a začal jsem se mladíka vyptávat. Na to kde a jak získali moje číslo na mobil, jestli je to legální apod. Tvrdil, že volá lidem, které má v systému, že je to jeho práce. Po několika minutách jsem mu tedy nadiktoval poštovní adresu, kam mi bude zdarma doručen přírodní preparát Omega 3. Na závěr dodal poznámku, že preparát je zdarma, ale že musím uhradit poštovné 45 Kč. Ujistil jsem ho, že nic platit nebudu a že jim balíček přijde zpět. Pak mě ještě myslím přemlouval, tak jsem řekl, že si to ještě rozmyslím – jestli si ho vezmu. Co si ještě pamatuji z rozhovoru je to, že se ptal na ročník narození. Řekl jsem 1982 a mladík nato, že je také narozen v tomto roce.

12. dubna 2009 jsem měl ve schránce jakýsi větší dopis. Po rozbalení jsem si uvědomil o co vlastně jde. V malém balíčku byl slibovaný výrobek Omega 3 a faktura se složenku na 45 Kč za poštovné. Říkal jsem si, nic jsem nepodepisoval, ani pro NeturaMed Pharma, ani pro Českou poštu, myslím převzetí balíčku, nebudu to tedy vůbec řešit. Výrobek i fakturu jsem hodil do poličky.

12. května 2009 jsem měl u na stole v pokoji baliček. Říkám si, co to je? Jdu za rodiči a ty mi zdělili, že mě pošťačka nezastihla doma, jak by taky mohla, když jsem byl v práci jako normální pracující člověk, tak že balíček nechala u sousedky. Dobrý no. Tak jsem to rozbalil a co vidím. NaturaMed Prarma preparáty Omega 3 a faktura ze složenkou na 299 Kč. Už v té době jsem si říkal, to budou fakt nějaký neodbytný prudiči, ale přesto, s pocitem, že jsem nic nepodepsal, jsem balíček i ze složenkou zahodil do poličky.

18. června 2009 mi přišla pěkná obálka s logem NaruraMed Pharma a v tu chvíli jsem viděl všechny svatý – to jsi si tedy pěkně zavařil chlapče. Obálku jsem otevřel a zde byla upomínka a složenka na částku 80 Kč. Podtrženo sečteno za to co jsem nechtěl a neobjednal si, ale mám doma, mám zaplatit částku 424 Kč. Zajímavé ne?

Jak by jste se zachovali v takovéto situaci? Taky by jste to ignorovali jako já? Nebo naopak, zaplatili? Pokud by jste zaplatili, věřte, že by Vám baliček chodil každý měsíc. Pokud se vyznáte v legislativě, kdo je vlastně v právu? Jak by se takováto situace řešila právně? Jak bych se měl teď zachovat abych se NaturaMed Pharmy zbavil a nezaplatil ani korunu. Proč bych taky přeci měl? Jediné o co jsem zatím přišel je čas a doufám, že to tak zůstane.

Dnes 24. června 2009 jsem se rozhodl, že napíši email na omega3@naturamed-pharma.cz, kde zdůrazním, že nic platit nebudu. Pokud chtějí druhý preparát, tak ať si pro něj přijedou do Pořežan, kam ho posílali. Nic jim posílat nebudu. První jsem dostal zdarma, ale pokud ho chtějí taky, ať si ho vezmou taky zpět, neujedl jsem z něho ani kuličku.

Věřte v to, že se s Vámi podělím jak celá tato záležitost dopadne.

Oficiální stránky firmy NaruraMed Pharma s.r.o.

26.06.2009 – 19:44 hod. | Pokud si přečtete komentáře a prošmejdíte uvedené odkazy, zjistíte, že jednoznačná odpověď na otázku (název tohoto článku) je: PODVOD!.


KategorieOstatní Štítky:
1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů (22x hlasováno, průměr: 5,59 ze 7)
Loading...Loading...
 1. 03.10.2009 na 00:58 | #1

  @Martin
  Účel jakékoliv s.r.o. firmy není dělat něco pro dobro lidí, ale vydělávat peníze. Tak už to chodí v obchodě a obzvláště v této době. Pokud by dělali něco pro zdraví lidí, tak by preparát Omega 3 posílali opravdu zdarma. Strategie firmy, ať se jedna o jakoukoli ve zdravotnictví, je vydělávat na nemoci lidí, ať to jedince stojí co to stojí. Pokud preparát zabere je spotřebitel samozřejmě spokojen, proč by také ne, já bych také byl. Nezpochybňuji samotný preparát, ale jednání a strategii firmy. Takovéto telemarketingové jednání je v ČR v mezí zákona a to se mi nelíbí – to je ale námět na jinou diskusi. Neodpustím si poznámku, jsou to prostě podvodníci! Nic jsem si neobjednal, neměli nic posílat.

  Nevím proč když už nevíte jak mě dostat, myslím ohledně tohoto článku, začnete zpochybňovat moje vzdělání a dokonce urážet rodiče. To sem přeci vůbec nepatří. V komunikaci s firmou NaturaMed Pharma to bylo to samé. Když už nevěděli co mi mají napsat, začali na téma, že jsem rozčílen, že píši hrubky a překlepy, zpochybňovat vzdělání a pod. Prezentuji svůj názor. Pokud se to někomu nelíbí, ať na SMO Blog nechodí.

 2. Martin
  02.10.2009 na 22:17 | #2

  Dobrý večer,

  tak jsem si přečetl konverzaci mezi panem co zde vystupuje jako SMO a pracovnicí firmy. Také jsem si pře poslechl záznam objednávky, ve které tento pán klade důraz hlavně na to, že pokud to nebude zdarma tak zásilku vrátí a i přes to zásilku nevrátil. Takže za podvodníka považuji jeho a ne firmu. Navíc nemám pocit, že by ho operátor přemlouval. Spíše mám pocit, že pán se od prvopočátku snažil o pošpinění firmy už svým dotazem jestli si pan Had myslí, jestli je to co činí legální. Prostě na mne autor tohoto blogu působí jako člověk, jehož koníčkem je hádat se a přít a momentálně si vybral firmu, která se snaží udělat něco pro zdraví spoluobčanů. Vzhledem k jeho vzdělání by si tohle chování mohl odpustit. Možná je vzdělaný, ale rozhodně ho rodiče nenaučili, že když něco řekne má to taky tak učinit. Tedy pokud v rozhovoru jasně zazní, že balíček pokud bude něco platit vrátí ho měl vrátit a ne uložit otevřený doma do poličky. Myslete si co chcete, ale pro mne zůstává lhářem tento pán a ne firma.

 3. Pája
  02.10.2009 na 21:30 | #3

  Já chápu o co Vám jde, nebo teda šlo. Jen jsem z toho hovoru měl pocit asi stejný jako operátor a taky bych Vám to poslal. Tak hlavně že už to je vyřešené vše. Mějte se a PS: ten recept na pstruha vypadá dobře, určitě vyzkouším. :-) @SMO

 4. 02.10.2009 na 20:09 | #4

  @Pája
  Přesně to co jste teď napsal Vy mi napsali v emailu i zaměstnanci NaturaMed Pharmy. Ale je to špatně, slyšíte jen to co chcete slyšet. Nechápu jak můžete všichní přeslechnou „Ale já nechni nic za 45 Kč“. Jak jsem několikát říkal, adresu jsem řekl proto, že měl být balíček zdarma, po odtatení ceny jsem řekl, že nechci nic za 45 Kč a že jim přijde balíček zpět. Tím jsem myslel to, že každý internetový obchod, který jste také zmínil, posílá balíčky doporučene, tím že to nepřijmu jim to přijde zpět. Nemůžu za to že to pochopoli špatně. Jelikož jsem si nic neobjednal, nemusím to ani posílat zpět. Ale stejne je to už bezpředmětné, protože balíčky jsem jim už poslal zpět. Jde mi jen o princip. :-) Prostě jsou to podvodníci!

 5. Pája
  02.10.2009 na 19:05 | #5

  SMO: Nevím jakou brožuru jste dostal nebo nedostal, ale já tu adresu našel, jak Nemanickou, tak i tu druhou. Ale stále jste mi neodpověděl na otázku, proč jste to neohlásil?….Diskusi jsem četl, ale nevím, jestli tam na tohle někde odpovídáte, myslím si že ne.

Stránky s komentáři
1 7 8 9 1255
 1. 19.12.2011 na 10:55 | #1
Komentáře jsou uzavřeny.
 • RSS
 • Twitter
 • Facebook
 • LinkedIn
 • Picasa
 • Flickr
 • YouTube