Úvod > Operační systémy > Ubuntu 10.10 vypadající jako Mac

Ubuntu 10.10 vypadající jako Mac

18.04.2011 | Zobrazeno: 6374x Zanechte komentář Přejít na komentáře

Ani nevím proč, ale nainstaloval jsem si na svého IONa Linux. Konkrétně se jedná o distribuci Ubuntu 10.10. Stáhl jsem si instalační CD ze stránek Ubuntu, vypálil na CD a pustil se do instalace. Nejdříve jsem prohlížel obsah CD ve Windows a zjistil, že instalační CD obsahuje program Wubi, pomocí kterého lze Ubuntu naistalovat přímo z Windows, tak jsem tak učinil. Instalace Ubuntu z Windows netrvala dlouho. Po restartu PC se zobrazí na výběr možnost spustit systém Windows nebo Ubuntu. Po prvním spuštění Ubuntu se ještě doinstalovali automaticky ovladače pro příslušný hardware a Ubuntu bylo připravené k používání. Podle mého názoru by Ubuntu naistalovala i cvičená opice.

Překvapilo mě, že si Ubuntu automaticky nakonfigurovalo připojení k internetu, stáhlo aktualizace a ovladače pro hardware. Za to má ode mne velké bezvýznamné plus. Prostředí Gnome, které Ubuntu využívá jsem si různě upravoval k obrazu svému. V nějakém fóru jsem viděl screenshoty, kde Ubuntu vypadalo jako systém Leopard na Macu. Hledal jsme tady, jak se toto prostředí v Ubuntu nastaví. Jednoduše, naistaluje se vzhled MacUbuntu. Na screenshotu a videu níže vidíte, jak MacUbuntu 10.10 vypadá.

Propojení se sociálními sítěmi je dostačující, jako systém musím tedy Ubuntu 10.10 pochválit. Ve Windows mám ale zažitých dost pěkných programů, které pro Ubuntu nejsou. Vím, že by se našla nějaká náhrada, ale to není ono. Takže primární systém pro mě stále zůstal Windows 7.

Video – Ubuntu 10.10 vzhled MacUbuntu 10.10

Co je vlastně Ubuntu? [www.ubuntu.cz]

Ubuntu je komunitně vyvíjený operační systém vhodný pro laptopy, osobní počítače, netbooky i servery. Ať už jej používáte doma nebo v práci, Ubuntu pravděpodobně obsahuje všechny aplikace, které budete potřebovat: od textového procesoru a e-mailového klienta přes řadu her až po nejrůznější programátorské nástroje. Ubuntu je a vždy bude zdarma. Neplatíte žádné poplatky, nevyplňujete žádné licenční klíče. Můžete si jej legálně stáhnout, používat a sdílet se svými přáteli, rodinou, spolužáky či kolegy z práce. Ubuntu uveřejňuje nové vydání pro osobní počítače a servery každých šest měsíců.

Ubuntu se zakládá na linuxovém jádře a je od základu navrženo s ohledem na bezpečnost, díky čemuž se minimalizuje riziko zavirování nebo jiného narušení počítače. Pro každou verzi Ubuntu jsou vydávány bezpečnostní aktualizace zdarma po dobu alespoň 18 měsíců. Asi jednou za dva roky bývá vydána verze dlouhodobé podpory (LTS), s níž získáváte tříletou podporu pro osobní počítač a pětiletou pro server.

Aktualizace na nové vydání Ubuntu jsou a vždy budou zdarma. Většina věcí, které potřebujete, je na jediném CD, které poskytuje kompletní pracovní prostředí. Několik tisíc dalších programů, pokrývajících nejrůznější činnosti, je možné nainstalovat z internetu. Díky správci balíků je jejich instalace velmi snadná. Tento program se také stará o to, abyste měli k dispozici nejnovější verzi daného programu.

KategorieOperační systémy Štítky:
1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů (4x hlasováno, průměr: 7,00 ze 7)
Loading...Loading...
 1. honzahol
  28.10.2011 na 17:40 | #1

  @Clasic
  na linux nejdou instalovat stejne veci treba jako na windows.k tomu ma linux ubuntu software centrum.mel bys ho tam nekde mit a tam najdes aplikace a programy.jinak linux nepodporuje exe …..

 2. 28.04.2011 na 11:27 | #2

  Pěkný :) Taky sem ho zkoušel… ale zasek sem se už při instalaci :( Asi mám nějakej divnej HW… Nenašel sem v čem byl problém a tak sem nucen zůstat na XP :)

 3. 26.04.2011 na 13:22 | #3

  @Cabadaj Koukám na http://wiki.ubuntu.cz/Wubi a je to tak.

 4. Cabadaj
  25.04.2011 na 22:36 | #4

  wubi se dá stáhnout přímo ze stránek Ubuntu – nemusíte ani vypalovat CD. vše stáhne a nainstaluje

 5. Clasic
  21.04.2011 na 14:43 | #5

  Ahoj , Ubuntu je skvělé rychlé a celkově se mi líbí , ALE nejde zatím žádná mnou skoušená intalačka na mnou běžně používané programy + nevím proč mi Ubuntu ukazuje že mám na disku volno jen 47 MB ( skutečná hodnota je 11 GB + ) . Pokud by někdo věděl co s tím budu rád …. DIKY

 1. Žádné zpětné odkazy
 • RSS
 • Twitter
 • Facebook
 • LinkedIn
 • Picasa
 • Flickr
 • YouTube