Úvod > O webu > Jak jsem ušetřil 992 Kč, když jsem přešel na WEDOS webhosting

Jak jsem ušetřil 992 Kč, když jsem přešel na WEDOS webhosting

27.02.2011 | Zobrazeno: 11605x Zanechte komentář Přejít na komentáře

Dva roky jsem tento blog provozoval na C4 hostingu. S hostingem jsem byl spokojen. Měl jsem pár problémů, ale vždy se mi je podařilo s administrátorem hostingu vyřešit. Když jsem potřeboval zprovoznit plugin Google Analytics Dashboard, který využívá v PHP cURL knihovny, tak nebyl problém a správce je do několika hodin aktivoval. Od verze 3 mi nefungovala automatická aktualizace WordPressu. Bylo to tím, že potřebovala více paměti. Opět nebyl problém navýšit PHP memory limit na 128 MB. Provozoval jsem na tomto hostingu i subdoménu foto.zkusmo.cz, kde byla fotogalerie. Fotogalerie využívala extra databázi a i FTP prostor. Znamená to, že C4 hosting podporuje více databází, FTP a subdomén. Emaily fungovali spolehlivě a celý hosting běžel svižně. Administrace nebyla moc uživatelsky přívětivá, ale fungovala a nechalo se tam nastavit vše potřebné. I přesto, že jsem byl s hostingem spokojen, jsem se rozhodl přejít ke konkurenci. Jednoznačný důvod přechodu byla cena z 1440 Kč na 448 Kč. Přešel jsem tedy na velice mladý webhosting společnosti WEDOS. Pokud Vás zajímá, jak celý proces přechodu blogu probíhal, čtěte dále.

Kdo dá menší cenu vyhrává

Přišla mi faktura za hosting a doménu v celkové částce 1440 Kč. Říkám si, to jsem platil minulý a předminulý rok? To je nějak moc! Vzpomněl jsem si, že se poslední dobou točí diskuse kolem nového webhostingu WEDOS. Kouknul jsem na jejich stránky a řekl si, to by šlo. Právě probíhala akce webhosting za 19 Kč za měsíc, ideální stav. Pročetl jsem si všechny potřebné informace, hlavně oblast přechod od konkurence, a pustil se do toho.

Přeregistrace domény

V prvním kroku jsem zažádal o převod domény k WEDOSu. Od NICu mi přišel emailem s kódem, který jsem zadal do formuláře na WEDOS stránkách a objednávka tak byla vyřízena. Celá akce je bezplatná a tak mi za pár hodin přisel email, že doména byla přesunuta k WEDOSu. V DNS záznamech zůstal odkaz na původní hosting, takže blog stále fungoval. Doména se blížila k expiraci a tak přišla po chvíli od WEDOSu faktura 174 Kč za CZ doménu.

Objednávka webhostingu

V objednávce webhostingu jsem vyplnil všechny potřebné údaje, hlavně část týkající se přechodu od konkurence, pak máte totiž nárok na období zdarma. Vyplnil jsem v objednávkovém formuláři jméno stávajícího hostingu, konec platnosti hostingu a přiložil jsem fakturu v PDF. Byla zde možnost zadat ještě slevový kód, ale ten co jsem měl k dispozici vypršel před pár dni. Po odeslání objednávky přišel email, kde mě žádali o zaplacení částky 274 Kč, což je za provoz hostingu na 1 rok. Pomocí internetového bankovnictví jsem vytvořil dva jednorázové příkazy, za doménu a hosting, a čekal, až přijde email s uživatelským jménem a heslem k FTP.

Přesun dat

Jak vtipné, nejdelší dobu trval převod peněz. Z mé ČSOB banky do wedosácké FIO banky, trvala transakce dva dni. Za tuto dobu jsem přemýšlel, jak přenést data ze starého hostingu na nový, aniž by museli jít přes třetí místo, tedy mě. Celý obsah starého hostingu měl totiž 2,5 GB a plno malinkých souborů, které se podle mě po FTP kopírují relativně pomalu. Neváhal jsem kontaktovat technickou podporu hostingu, jestli by mi data nepřesunuli. Brzy přišla kladná odpověď. Zašlete nám přihlašovací údaje na starý hosting, data Vám přesuneme. S úvahou, proč by mi měli škodit, jsem údaje k FTP zaslal. Ještě ten den byla data ze starého hostingu na novém. Tímto podpoře moc děkuji.

Přesun databáze

Hosting nemá implicitně nastavenou žádnou databázi, bylo tedy nutné přihlásit se do administrace a zde vytvořit MySQL databázi. Přihlašovací údaje k MySQL přišli hned emailem. Ve večerních hodinách jsem se přihlásil pomocí phpMyAdmina k databázi starého hostingu a celou ji vyexportoval do jednoho SQL skriptu. Poté jsem se přihlásil odpět pomocí phpMyAdmina k databázi na novém hostingu a SQL skript jsem zde spustil. Vytvořila se tak struktura i s daty.

Změna konfiguračních souborů

Pro správnou funkčnost WordPressu musí být vyplněn soubor wp-config.php, kde jsou údaje k MySQL databázi. Učinil jsem tak a mohl si nově přenesený blog vyzkoušet na provizorní adrese. Zdálo se být vše v pořádku, blog vypadal úplně stejně jako na starém hostingu, nehlásil žádnou chybu, proto jsem mohl přistoupit k přenastavení DNS. Pak jsem si uvědomil a co email? Dobrá otázka. Přihlásil jsem se do administrace a zde vytvořil emailové účty a bylo to. Přenastavení DNS jsem se nejvíce bál, ale opak je pravdou, tento krok byl ze všech nejjednodušší. Přihlásil jsem se do administrace a zde kliknul na jediný odkaz a DNS bylo nastavené na nový hosting. Jak jednoduché. Během několika hodin doména odkazovala na nový hosting.

Provizní systém

V administraci učtu, kterým spravuji hosting, jsem si aktivoval provizní systém. Provizní systém přináší možnost výdělku za zprostředkování objednávek. Pokud někdo přijde na WEDOS z tohoto blogu a objedná si webhosting, mám z toho 50% provizi. To je super ne? Při aktivaci tohoto systému jsem dostal 100 Kč zdarma. Jo, když jsem u toho slova zdarma, po zaplacení hostingu mi asi za den přišel email, že mi prodlužují expiraci hostingu o 42 dní – provoz hostingu zdarma do doby funkčnosti starého hostingu.

Závěr

Ušetřil jsem dost peněz, což beru jako výhodu jedna. Naučil jsem se něco nového, co považuji za další výhodu. Můžu říct, že mám zkušenosti s převedením hostingu. Teď už mohu jen doufat, že WEDOS webhosting bude dostupný na 100%, nebudou žádné výpadky ani poruchy, aby to neodlákalo návštěvníky blogu.

KategorieO webu Štítky:
1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů (6x hlasováno, průměr: 7,00 ze 7)
Loading...Loading...
 1. 31.05.2015 na 20:32 | #1

  Nové aktuální slevové kupóny na všechny služby od Wedos přístupné http://kuponwedos.cz . Najdete zde slevy na VPS, Dedikované servery, VPS SSD i na Webhostingy. Naše slevevové kupóny pravidelně sledujeme a poskytujeme našim návštěvníkům. Pro naše zákazníky jsme připravili neotřelé kanály, pomocí nichž můžete slevy dostávat :)

 2. 03.04.2015 na 23:19 | #2

  Všechny kupóny a informace přehledně na jednom webu.
  Je libo slevu na VPS, NoLimit nebo snad WEDOS disk? Všechny tyto slevy a ještě mnohem více naleznete na http://slevovy-kupon-wedos.cekuj.net/. Nakupte ještě levněji a ušetřete své prachy 😉

 3. 29.03.2015 na 22:06 | #3

  Nejlepší webhosting je ale stejně savana, ta nemá takové výpadky http://www.savana.cz/

 4. 01.03.2015 na 22:40 | #4

  Teď se dá ušetřit ješte víc, na http://webhosting-slevove-kupony.cz mají pravidelně aktualizované slevové kupóny na hostinové služby WEDOSu (aktuálně slevy na webhosting až 50%, VPS 33%, Dedikované servery 10%, Wedos Disk..).

 5. 25.02.2015 na 19:18 | #5

  Na webu http://www.wedosmania.cz naleznete slevové kupony WEDOS i s návodem na jeho použití a informace o slevových akcích WEDOS. Aktuální slevy 55% na webhosting, 25% na WEDOS disk a 33% na VPS.

 6. 16.10.2011 na 22:38 | #6

  @LynX 26. – 28.10. mají dny otevřených dveří, takže si to půjdu okouknout naživo. http://dod.wedos.com

 7. 15.10.2011 na 11:07 | #7

  Wedos je super :)

 8. 06.05.2011 na 12:17 | #8

  @Majka Zajímavé informace, škoda že mi ty stránky nejdou korektně. Nezobrazuje se mi v prohlížeči RockMelt správně grafika, některé obrázky chybí. Jinak díky za info.

 9. Majka
  06.05.2011 na 11:59 | #9

  Katalog všech firem nabízejících webhosting a také články na toto téma najdete také na http://web-hostingy.com/

 10. 15.03.2011 na 16:24 | #10

  @Krabath To je škoda. :-( | Instalovat WordPress nemusíš vůbec, jen přesunout data (FTP) a databázi (MySQL) a pak modifikovat správně soubor wp-config.php.

 11. 15.03.2011 na 15:55 | #11

  Chtěl bych se zeptat, nejdřív musím nainstalovat WodPress že? Pak teprve přesunovata ta data?

 12. 15.03.2011 na 15:49 | #12

  Promiň, ale mám wedos uložený, takže jsem si klasicky najel na jejich stránky.

 13. 15.03.2011 na 09:23 | #13

  @Krabath Držím palce, ať úspěšně přejdeš. Jsem zvědav, jestli z toho budu mít provizi. Protože jestli jsi přešel na Wedos stránky tímto odkazem, měl bych dostat nějakou tu kačku.

 14. 14.03.2011 na 18:43 | #14

  Tak jsem si podal objednávku k Wedosu. Poslal jsem dnes večer peníze přes online banking. Jsem zvědavej, jak zvládnu ten přesun dat. Doufám, že budu mít všechny články, který tam mám teď. Měl bych mít i nějakej ten měsíc zdarma, protože u Station.cz mi končí hosting až 27. 7. 2011. Jsem zvědavej jak to celý dopadne. Nejvíc se bojím toho přesunu dat. Vůbec to totiž neumí. Takže budu pány z Wedosu otravovat permanetně. :)

 15. 04.03.2011 na 19:58 | #15

  Já přejdu k Wedosu hned po výplatě a měl bych mít zdarma ještě 4 měsíce, takže 8 měsíců zdarma je super. Už se těším, manželka souhlasí, hlavně kvůli tomu, že se ušetří. 😀

Stránky s komentáři
1 2 3494
 1. Žádné zpětné odkazy
 • RSS
 • Twitter
 • Facebook
 • LinkedIn
 • Picasa
 • Flickr
 • YouTube