Úvod > Muzeum vozidel > Veterán rallye Křivonoska 2009 – zastávka v Muzeu vozidel Pořežany

Veterán rallye Křivonoska 2009 – zastávka v Muzeu vozidel Pořežany

09.05.2009 | Zobrazeno: 10585x Zanechte komentář Přejít na komentáře

image

Křivonoska 2009 – Muzeum vozidel Pořežany

Veterán car club České Budějovice pořádal dne 9.5.2009 mezinárodní soutěž historických motocyklů a automobilů – již 39. ročník. Účastnit se mohli jezdci, kteří včas předali přihlášku do 3.4.2009. Soutěžící – řidič musel mít během jízdy všechny potřebné doklady, tzn. vozidlo muselo být označena stálou nebo převozní značkou. Rallye probíhalo v několika kategoriích. Vozidla vyrobená do roku 1945, motocykly poháněné řemenem (bez rozdílů druhu, obsahu a roku výroby) a kategorie pro motocykly značky ČZ. Startovné pro jezdce bylo 400 Kč. Pro vozidla do roku 1930 částka 300 Kč. V každé kategorii byli vyhodnoceni a odměněni tři jezdci a to podle počtu trestných bodů získaných na trati a ve zvláštních zkouškách.

Sraz všech účastníků byl v autocampu Křivonoska 2 km od Hluboké nad Vltavou. Délka tratě byla 80 km, pro motocykly na řemen a pro automobily do roku výroby 1920 asi 40 km. Start byl v 11 hod. v autocampu Křivonoska. Trasa vedla přes obce Chlumec, Purkarec, Jeznice, Litoradlice, Hněvkovická přehrada, Třitím, Dobšice, letiště u Hodonic a Bechyně. V Bechyni byl cíl první etapy. Zde si mohli lidé prohlédnout vozidla v zámeckém parku. Další etapa byla přes obce Nuzice, Netěchovice, Týn nad Vltavou, Pořežany, Kostelec, Poněšice a Hluboká nad Vltavou, kde byl u kostela cíl.

Křivonoska 2009 – Muzeum vozidel Pořežany

Jedna z největších zastávek byla v Muzeu historických vozidel a staré zemědělské techniky v soukromých prostorách v obci Pořežany. Toto muzeum vlastní František Jiříček se synem Ervínem. V muzeu jsou ke shlédnutí nákladní a osobní automobily, koňské kočáry, bryčky, sáně, motocykly, jízdní kola, stará zemědělská technika, nářadí, selská jizba, modely vláčků, automobilů a letadel. To vše je možné shlédnout na 900 metrů čtverečních výstavní plochy v tří poschoďové budově. Jeden z vystavovaných exponátů je kočár z filmové pohádky Princezna ze mlejna.

Fotogalerie – fotografie pořízené před Muzeum vozidel Pořežany.

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů (4x hlasováno, průměr: 5,50 ze 7)
Loading...Loading...
  1. Bez komentářů.
  1. Žádné zpětné odkazy
  • RSS
  • Twitter
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Picasa
  • Flickr
  • YouTube