Úvod > Mobily > Kdo si počká, ten se (ne)dočká

Kdo si počká, ten se (ne)dočká

15.09.2012 | Zobrazeno: 5660x Zanechte komentář Přejít na komentáře

V půlce července jsem si chtěl koupit chytrý telefon Samsung Galaxy Nexus i9250 Titanium Silver. Jako stálý zákazník jsem měl možnost koupit si u Vodafone tento telefon s výraznou slevou. Bohužel jsem do Vodafone přišel v době, kdy měli tento model již vyprodaný. Nikdo nebyl schopný říci, jestli v budoucnu ještě bude. Řekl jsem si, kdo si počká, ten se nedočká a koncem července jsem si tento chytrý telefon objednal v nejmenované internetovém obchodě. Platbu na bankovní účet jsem provedl hned po objednání, takže jsem netrpělivě čekal, kdy telefon dorazí. Po pár dnech, kdy se nic nedělo, jsem kontaktoval telefonicky internetový obchod. Zde mi bylo sděleno, že telefon není na skladě, že bude skladem až koncem týden. Řekl jsem si, kdo si počká, ten se dočká. Bohužel jsem se nedočkal. Po pár dech mi přišli peníze zpět na účet. Vyjádření z internetového obchodu jsem do dnešního dne nedostal. Hlavně že mi vrátili peníze. Telefon jsem nakonec koupil za příznivou cenu 2. srpna v kamenném obchodě Knebl.

Android 4.1 Jelly Bean

Samsung Galaxy Nexus i9250 se dodávaná s Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich. Telefon je vlajkovou lodí společnosti Google, takže aktualizace na novější verzi Androidu konkrétně 4.1 Jelly Bean by neměla být problém a měla by přicházet na toto zařízení jako jedna z prvních. S těmito informacemi jsem také telefon kupoval a myslel si, že po zapnutí zařízení a následné zapnutí WiFi se aktualizace na Android 4.1 Jelly Bean stáhne a nainstaluje. Aktualizace proběhla asi druhý den, ale pouze na verzi 4.0.4. Řekl jsem si, kdo si počká, ten se dočká. No čekal jsem měsíc a stále nic. Za ten měsíc jsem prohledal různá diskusní fóra. Zjistil jsem, že mám telefon verze YAKJUXW, kde aktualizace nevydává Google, ale Samsung. Už jsem měl nastudovaný článek, jak dostat do telefonu Android 4.1 a chtěl to o víkendu provést. A pak to nečekaně přišlo. Ve středu 12. září se v ranních hodinách na displeji objevila hláška o spuštění aktualizace. S radostí jsem klikl na instalovat a netrpělivě čekal, až se vše dokončí. Aktualizace netrvala dlouho a proběhla úspěšně. Překvapilo mě pouze to, že se 171 MB aktualizace stáhla přes mobilní datové připojení, čímž vyčerpala 57% FUP. Nevadí, hlavně že mi na telefonu Samsung Galaxy Nexus konečně běží velice svižný operační systém Android 4.1.1 Jelly Bean. Kdo si počká, ten se dočká!

KategorieMobily Štítky:
1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů (4x hlasováno, průměr: 7,00 ze 7)
Loading...Loading...
 1. 09.05.2013 na 20:17 | #1

  Asi tak. Co si neuděláš sám, to nemáš. :-) Více v článku Jak aktualizovat Samsung Galaxy Nexus YAKJUXW na Android 4.2.2

 2. 09.05.2013 na 18:19 | #2

  Koukám, že jsi taky ten typ člověka, který by pro novou aktualizaci udělal cokoliv. 😀 Já bohužel zůstávám utlačován na verzi 2.3.6 Gingerbread, protože Samsung Galaxy Ace už lepší Android mít fakt nebude. Škoda, miluji tu tabulku o spuštění aktualizace. 😀

 1. Žádné zpětné odkazy
 • RSS
 • Twitter
 • Facebook
 • LinkedIn
 • Picasa
 • Flickr
 • YouTube