Úvod > Jídlo > Nekupujte med z Číny ale od českých včelařů

Nekupujte med z Číny ale od českých včelařů

09.01.2011 | Zobrazeno: 7855x Zanechte komentář Přejít na komentáře

Včelaři udělá největší radost, když jsi od něj zákazník koupí med. V současné době mnoho včelařů prodává svůj med pod cenou do výkupu, aby se medu co nejrychleji zbavili. Tento med se často odváží do ciziny, kde se jeho cena i několikrát znásobí. Takový způsob prodeje medu není pro včelaře výhodný. Med je hlavním zdrojem příjmu pro včelaře a včelaření se tak stává prodělečnou činností. Proto chcete-li podpořit české včelaře, ale udělat i něco pro své zdraví, kupujte med od českých včelařů.

Co říkají vědci

Výzkumný ústav včelařský – Beedol provádí každý rok rozbor prodávaných medů a výsledky nejsou zrovna přívětivé. Ukazuje se, že na českém trhu je mnoho medů, které pocházejí ze zemí jako je Čína. Tyto medy obsahují jen zlomek toho, čemu včelaři říkají med. Ostatní látky jsou směsicí škrobu kukuřice, třtiny a různých sirupů. V těchto, dá-li se vůbec říci medech, se nachází velké procento hydroxymethylfurfuralu, což je indikační látka teplotního zpracování medu. Zatímco by měl med obsahovat max. 0,4 mg/kg této látky, rozbory ukazují, že tyto medy obsahují až 100mg/kg. Z toho vyplývá, že byl tento med prakticky uvařen a tím pádem znehodnocen. Varem se zničí veškeré léčivé látky. Některé medy obsahovaly dokonce i těžké kovy.Proč konzumovat český med

Mnoho lidí trápí nemoci a musí užívat spousty léku. Proč ale nezkusit přírodní léčebnou sílu medu. Vždyť med obsahuje tolik prospěšných látek pro lidský organismus. Je škoda si neuvědomit, jaká léčebná síla v medu vlastně je. Med se používá při nemocech, ale i jako prevence. Lidé si neuvědomují, jak může být med prospěšný pro jejich organismus. V dávných dobách byl med používán jako hlavní léčivo. Konec konců i v dnešní době se med používá v lékařství. Chcete-li dát svému tělu přírodní životabudič, není nic jednoduššího, než pravidelně konzumovat český včelí med.

KategorieJídlo Štítky:
1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů (5x hlasováno, průměr: 6,80 ze 7)
Loading...Loading...
 1. 18.02.2012 na 08:16 | #1

  Pěkný den. Český národ se žene za cenou a kvalita medu je až na 2 místě. U nás je spotřeba medu velmi nízká a proto je ji tolik nemocí ne nadarmo se říka „sklenice medu půl lékárny“. Provozuji včelařství a prodávám med přímo zákazníkovy.

 2. 10.01.2011 na 09:10 | #2

  @Sborez Díky za komentář s užitečnými informacemi. Jdu si dát med. :-)

 3. 09.01.2011 na 23:22 | #3

  Pěkný PR. Máma je včelařka, takže pár doplnění:
  1. Předně nekupujte MED v obchodě. Pokud není Čínský, tak je možná z EU, ale s přídavkem cukru, což je povoleno normami, tuším do 20%. V tu chvíli do sebe dostáváte cukr.
  2. Není pravda, že včelaři prodávají med do výkupu. Naopak, medu je málo, tudíž se jeho cena znovu dostává do starých kolejí. Staříčci říkali, že kilo medu by mělo stát to samé jako kilo másla. Teda cca 110 – 120 Kč. Cena ve výkupu se pohybuje okolo 35 Kč, podle kvality. Vzhledem k nedostatku českého medu se i české výkupy, pokud ještě existují, musí spokojit s medem z Polska atd. Tedy s 20% cukru.
  3. Konzumujte radši med květinkový – světlý, než lesní – tmavý. Sice tmavý krásně voní a nekrystalizuje, ale květinový je zdravější.
  4. Zkrystalizovaný med samozřejmě můžete ohřát, ale pouze ve vodní lázni a voda nesmí vřít. Pak se medu nic nestane. Ale nedělejte to. Je to zbytečné.
  5. Med, který je světlý a nekrystalizuje je podezřelý!!!!
  6. Nebojte se pastovaného medu, jde pouze o úpravu mícháním. Med pak nezkrystalizuje a je celou dobu hustě bílý a vláčný.
  Jinak ThumbUp za článek. Jsem za. Jezte český med.

 4. 09.01.2011 na 17:42 | #4

  Ahoj, my kupujeme pouze český med. Tady u nás v Karlových Varech, rodiče mají známého včelaře. A můžu říct, med je super. A hlavně je pravda, že med z Číny není med, ale náhražka.

 1. Žádné zpětné odkazy
 • RSS
 • Twitter
 • Facebook
 • LinkedIn
 • Picasa
 • Flickr
 • YouTube