Úvod > Hudba > Transmission 2009 – pastva pro uši a oči

Transmission 2009 – pastva pro uši a oči

18.11.2009 | Zobrazeno: 4905x Zanechte komentář Přejít na komentáře

Když budu mluvit sám za sebe, tak letošní Transmission s tématikou Ancient Mysteries, byla vypiplaná už úplně k dokonalosti. O nekonkurenční zvuk se postaral novinkově použitý zvukový systém Funktion One, který se čím dál tím více začíná objevovat na proslulých akcích po celém světě, v klubech a na párties.

TransmissionO nepopsatelnou podívanou se postarala, jak už je za poslední léta zvykem, trojice Vision Impossible, mající na starosti celovečerní dekoraci, motivy, projekci a světelné show. Na akci se předpokládalo přibližně 13 000 návštěvníků, což bylo úplně vyhovující s místem na taneční stage. Když jsme vešli do haly, ohromilo mne obrovské Áčko za stage, mající za funkci hlavní plochu pro projekci. Stage se nacházela jako obvykle v čele haly, kde podélně níž bylo menší podium pro taneční vsuvky. Další menší bloky pro tanečníky se nacházely v každém rohu na taneční ploše. Stánky s občerstvením byli v dostatečné míře rozestavené jak na hlavní ploše, tak v hlavní okružní hale.

První Dj San (Warm up) začal zahřívat lidi od 20:30 – 22:00. Slyšel jsem ho pouze na posledních 15 minut a hrál dosti dobře. Oficiální začátek hlavního tematického večera Transmission uvedl ve 22:00 – 23:30 Dj Gareth Emery (Intro Ancient Mysteries), nacházející se v první 10 TOP DJ Magu. Mě osobně velice nadchl a svižně rozhýbal celou halu.

Dalším Dj Giuseppe Ottaviani (Intro The Maya Stone) hrál od 23:00 – 00:30, jako jediný živě. Moc se mi líbilo jeho živé hraní na klávesy a některé songy mě velice kladně dostali na kolena. Hrál spíše lehký trance.

TransmissionHlavní headliner večera byl Dj Markus Schulz (Intro The Horus prophecy) 00:30 – 02:30, který není žádným nováčkem u nás v České republice a už vůbec ne na Transmission. Jezdí sem velice rád, fascinuje ho atmosféra a nadšení, které dokážeme vyvolat při jeho setech, jak uvedl. V jeho dvouhodinovém setu se objevila řada novinek z jeho alba, které se chystá publikovat v blízké době na albu. Jak uvedl v rozhovoru pro novináře (účastníci budou něco jako pokusní králíci a uvidí se, jak budou reagovat a podle toho upraví oficiální songi na albu). Musím říci, že hrál opravdu s nadšením a elánem a velice si to užíval.

Následoval hřeb večera v časovém rámci 02:30 – 03:05, vystoupení Vision Impossible (Intro DJ/VJ Show), při kterém vám oči vystouply z důlků. :-) Z počátku to nevypadalo nic moc velkého, ale čím více se krátil čas, tak začala ta pořádná a očekávaná show v podobě pyroefektů, lasershow, šlehajícího ohně a samozřejmě nechyběla projekce.

Předposlední Dj vystoupil Menno de Jong (Intro The I Ching Code) v rozmezí 03:05 – 04:30. Tento Dj mě osobně moc neohromil. Nehrál špatně, ale moc mi tam neseděl.

Závěrem se ujal mix pultu Sander van Doorn (Intro The Vatican) až do konce 06:00. Tento Dj patří mezi mé oblíbené. Hraje spíše Hard Trance, a většinu účastníku rozhoupal do rázných pohybů.

Celá akce se velice vydařila a to bylo účelně poznat i na tom, že jsem se nemohl ke konci už ani hýbat únavou. A v zápětí se už těším na příští ročník, co vymyslí Vision Impossible za tématiku.

KategorieHudba Štítky:
1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů (3x hlasováno, průměr: 5,00 ze 7)
Loading...Loading...
 1. 19.11.2009 na 17:57 | #1

  Báječná akcička. Zpočátku strach – jsem slaboch a nejsem zvyklá křepčit někde do šesti do rána, ale únava přišla až ve vlaku. Perfektní!

 2. 19.11.2009 na 10:46 | #2

  Tak jsem všechny videa, které jsem dával na YouTube, sekupil a dal do jednoho článku. Více na: Transnission 2009 v obrazech – video & foto

 3. 18.11.2009 na 08:44 | #3

  Možná napíši článek, něco jako Transmission 2009 v obrazech, kde bude pouze foto a video z akce, ale zatím se můžete kouknout na fotky na: http://www.zkusmo.cz/fotogalerie/2009/2009-11-14_transmission/

  Jinak z celé akce jsem byl také moc nadšen a užil jsem si to. :-)

 1. Žádné zpětné odkazy
 • RSS
 • Twitter
 • Facebook
 • LinkedIn
 • Picasa
 • Flickr
 • YouTube