Úvod > Hry > Ingress – masivně multiplayerová online hra

Ingress – masivně multiplayerová online hra

15.01.2014 | Zobrazeno: 8428x Zanechte komentář Přejít na komentáře

Ingress je online multiplayerová hra využívající rozšířené reality, kterou vytvořilo NianticLabs@Google. Nyní je dostupná pouze pro zařízení s OS Android. Hráči na začátku zvolí k jaké frakci budou patřit. Enlightened zelená barva a nebo Resistance modrá barva. Hráči pro svou frakci obsazují a hackují portály a následně je svazují do polí. Pole se vytvoří propojení 3 portálů. Portály jsou virtuální přičemž se vyskytují na GPS pozicích reálných staveb a monumentů. Portály je možné vidět jen v herní aplikaci nebo na herní mapě tzv. Intelu. Cílem je užít si hru. Frakce mezi sebou soupeří o maximální počet obsazených portálů a o vytvoření co nejvíce polí.

Princip hry

Kolem každého portálu se generuje energie tzv. XM, kterou hráči sbírají a využívají k dalším činnostem. Hackování portálů, osazování portálů rezonátory, dobíjení rezonátorů apod. Obsazení portálu je možné až po jeho neutralizaci, tzn. energie portálu je rovna nule. Toho se docílí útočením na portál. K útočení slouží tzv. XMP Burstery, které hráč sbírá hackováním portálů. Jednotlivé portály se propojují tzv. linky. Čím více energie má portál, tím lze propojit na větší vzdálenost s jiným portálem. Pro propojení dvou portálů je nutné vlastnit klíč od portálu. Klíč se získá hackováním portálu. Propojením 3 portálů vznikne pole tzv. field.

IITC – Ingress Intel Total Conversion

IITC je prohlížeč, který upravuje standardní Intel mapu. Oproti samotnému Intelu nabízí mnoho dalších funkcí. Je k dispozici pro desktop prohlížeče Chrome a Firefox. K dispozici je i jako aplikace pro OS Android. Více o projektu na: iitc.jonatkins.com. Návod: Nainstalovat do Chrome Tampermonkey a nainstalovat IITC do Tampermonkey. Výsledek na obrázku níže.

IITC

Co se děje ve virtuálním světě

Každý čtvrtek na YouTube kanálu Ingressu vychází video, které ukazuje, co se ve virtuálním světě stalo. Kdo a kde vytvořil velké pole, případně kde se konala či bude konat nějaká společná akce. Dále nás Susanna Moyer informuje o novinkách v aplikace pro OS Android.

Jak jsem na tom

Ingress jsem začal hrát zhruba před rokem. Asi tak za půl roku jsem se dostal na největší level číslo 8. Jak je vidět ve statistice největší pole, které se mi podařilo vytvořit mělo 23892 MUs. Jednalo se o propojení míst: Sezimovo Ústí, Suchdol nad Lužnicí, Pořežany.

Ingress

Závěr

Postupem času se Ingress vyvíjel a modifikoval. Dříve to byla beta verze a nebyla přístupná všem. Její první verze neobsahovala tolik funkcí jako nyní. Nyní není Ingress již betaverze a je přístupná komukoliv kdo si jí nainstaluje. Dovolím si říct, že nadále se již vyvíjet nebude a zůstane taková jaká je. Což je na jednu stranu škoda. Těm hráčům, kteří jsou na levelu 8, nepřinese již nic nového. Poslední dobou se objevují zmínky o nové hře postavené na Ingress základech, její jméno by mělo být ENDGAME.

Download: Ingress pro OS Android

KategorieHry Štítky:
1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů (4x hlasováno, průměr: 7,00 ze 7)
Loading...Loading...
 1. 10.07.2016 na 13:46 | #1

  Hrával jsem ji ještě jako Beta verzi na pozvánku. Vydržel jsem tak měsíc a jelikož je to pořád dokola jedná rutina, tak v této hře opravdu žádnou budoucnost nevidím.

 2. 25.07.2015 na 13:17 | #2

  Nejlepší online hra! Nemůžu ji přestat hrát

 3. 05.02.2014 na 14:52 | #3

  Dost zvláštní hra, a souhlasím s Davidem, také se řadím na stranu těch, co jí zřejmě nevyzkouší. Každopádně zajímavý…

 4. 21.01.2014 na 17:36 | #4

  @David Ingress určitě zajímavý je. Samozřejmě že není pro ty co sedí doma na prdeli u PC.

 5. 21.01.2014 na 16:56 | #5

  Hodně zajímavá hra, která není rozhodě pro všechny lidi. Já osobně se řadím na stranu těch, co jí hrát nebudou.

 6. 20.01.2014 na 08:50 | #6

  @Carl114 Nepřijde, naopak mi přijde Ingress super. Já už ani nevím, kde jsem na ní poprvé narazil. Jsem rád veku, můžu tedy spojit focení, Geocaching a Ingress v jedno.

 7. 18.01.2014 na 23:07 | #7

  Nepřijde ti ta hra trochu trhlá? :)

  Já tu hru poprvé viděl na Živě, ale přijde mi to prostě zvláštní. Víš, abych běhal venku po nějakých portálech. Mělo to alespoň nějaký pozitivní dopad? Jestli jsi třeba objevil nějaká nová místa, donutilo tě to víc chodit a tak.

  Ale nechci tu hru nějak hanit. Mě bloudění, Geocaching a podobné věci vůbec nebaví. A tohle tuším bude něco hodně podobného, takže to nemůžu moc kritizovat. Prostě to není pro mě.

 1. Žádné zpětné odkazy
 • RSS
 • Twitter
 • Facebook
 • LinkedIn
 • Picasa
 • Flickr
 • YouTube