Úvod > Hardware > Multifunkční zařízení pro domácnost – HP Photosmart Plus All-in-One

Multifunkční zařízení pro domácnost – HP Photosmart Plus All-in-One

29.10.2009 | Zobrazeno: 17307x Zanechte komentář Přejít na komentáře

imageHP Photosmart Plus All-in-One je kvalitní multifunkční zařízení s komfortním bezdrátovým připojením. Zařízení je předurčeno pro pohodlný tisk a skenování odkudkoliv v domácnosti. Zařízení kombinuje praktické funkce tiskárny, skeneru a kopírky. Přední strana tiskárny obsahuje vstupy pro paměťové karty. Je zde také LCD dotykový displej, který umožní velmi rychlé ovládání přistroje bez nutnosti použití počítače. Tisk je možný až v rozlišení 4800 x 1200 dpi. Máte tak k dispozici profesionální fotolaboratoř. Rychlost tisku je až 30 černobílých stran A4 za minutu a 28 barevných stran A4 za minutu. Součástí tiskárny je zásobník na 125 listů papíru a integrovaná paměť o velikosti 64 MB. K počítači lze zařízení připojit i prostřednictvím USB kabelu. Kvalita skenování je až 1200 dpi. Při kopírování můžeme předlohu zmenšit na 25 % či zvětšit na 400 %. Tiskárna má dva podavače papíru, standardní na A4 a na fotopapír do velikosti 13 x 18 cm. Každá barva má svoji samostatnou náplň.

Odstavec výše obsahuje informace, které se snadno na internetu dozvíte. Ale co se opravdu skrývá pod funkcí bezdrátové připojení popíšu dále.

V domácnosti máme bezdrátovou síť, chtěl jsem tuto vlastnost tiskárny využít. Ze znalostí síťových tiskáren jsem si myslel, že se pomocí dotykového displeje v nastavení tiskárny vyberu WiFi síť a na počítačích, kde budu tisknout, tuto sdílenou síťvou tiskárnu přidám. Nebylo tomu tak, postup byl sice jiný, ale podařilo se mi zprovoznit vše tak jak jsem si představoval.

Na WiFi síťi nepoužívám heslo, pouze filtrování na MAC adres, musel jsem nějak zjistit MAC adresu tiskárny. Pomocí dotykového displeje jsem v menu našel položku informace o bezdrátovém připojení. Tyto informace se nechají vytisknout. Uvedenou MAC adresu jsem zadal do seznamu povolených MAC adres na routeru.

imageV manuálu bylo napsáno, že pro prvotní nastavení bezdrátového připojení se musí stejně připojit tiskárna k počítači pomocí USB kabelu. Tak jsem tak učinil. Vložil jsem instalační CD a začal proklikávat instalaci. Instalace záhadně něco dělala asi půl hodiny. Pak jsem si mohl vybrat, zda bude tiskárna připojena pomocí USB nebo WiFi. Zvolil jsem samozřejmě WiFi. Instalátor od HP mě upozornil, že zjistil firewall od společnosti ESET. Mám prý přepnout bránu firewall do interaktivního režimu. Na spojení mezi tiskárnou a PC mám pak dávat pravidlo povolit vždy. Chvíli jsem klikal až se v instalátoru zobrazil seznam WiFi síťi. Vybral jsem svoji domácí a pokračoval v instalaci. Před dokončením instalace se nahráli informace do tiskárny, vytiskla zkušební stránka. Pak jsem byl vyzván k odpojení USB kabelu, proběhlo tedy vše OK.

Když byla již tiskárna nastavená a na dotykovém displeji jsem si mohl zobrazit sílu signálu WiFi. Všiml jsem si, že tiskárna obdržela od routeru IP adresu 192.168.1.118. Po zadání IP adresy do prohlížeče se objevila super administrace. A v tom je ta finta. Nic takové ho jsem nikde nečetl. Ve webové administraci zjistíte nejenom informace o stavu tiskárny, kolik zbývá inkoustu, kolik bylo vytištěno stránek a kolik to bylo přeneseno kB, ale také zde můžete skenovat – takže super.

Pokud chcete ale tiskárnu zprovoznit na jiném PC, musíte opět spustit instalaci z přiloženého CD, která nainstaluje potřebný software, což mi připadá jako nevýhoda. Další nevýhoda je, že je velice drahý tisk na fotopapír. Na plné zásobníky inkoustu se mi podařilo vytisknou dvě stránky A4 a 20 fotografií v rozměru 13 x 18 cm. Ale jsou fakt kvalitní, jako z fotolaboratoře. :-)

Specifikace zařízení HP Photosmart Plus All-in-One

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů (4x hlasováno, průměr: 6,25 ze 7)
Loading...Loading...
 1. Nikola
  10.01.2012 na 20:52 | #1

  To eprintcenter mi taky nejde a nikde zadna infolinka…. Vyplnim ten jejich formular a uz dva tydny tam pisou ze jejich stranky ted nejdou…. Takze pulka funkco ktere slibujou jsou na nic…

 2. 26.05.2010 na 21:20 | #2

  Jak tak koukám na tohle video, tak u tohohle typu co máme to asi nepůjde!

 3. 26.05.2010 na 21:16 | #3

  @Lukeenho
  No. Tak jsem na to koukal a moc chytrej z toho nejsem. Kde vzít Print Code jsem nezjistil, páč ten odkaz jim nefunguje. Jednoduchou úvahou jsem ale udělal závěr, že zas tak jednoduchý to nebude. Dostat se přeci z venčí z internetu do tiskárny přeci jen tak nejde. Příchozí spojení WiFi router blokuje. To by se musel udělat nějaký tunel, nebo to povolit na WiFi routeru. A nebo že by ten tunel dělala ta aplikace? ❓ ❗ 💡

 4. Lukeenho
  26.05.2010 na 14:08 | #4

  @SMO
  Ne, to právě nemyslím. Do toho jsem se, díky článku tady, hned dostal. Ale to ePrintCenter má být propojení tiskárny s vnější internetem, ne jen po wifi routuru k notebooku. Tj. stahování novejch quick forms, aplikací, firmwaru….Jenže se mi tam nedaří dostat. Mohl bys to prosím pro zajmavost taky zkusit? Ta adresa webu je http://h30495.www3.hp.com/

 5. 26.05.2010 na 12:59 | #5

  @Lukeenho
  Nevim co je HP ePrintCenter, ale pokud myslíš webový rozhraní co je v článku na screenshotech, tak napiš do prohlížeče IP adresu tiskárny. IP adresa bude ve tvaru 192.168.X.Y. X a Y si musíš zjistit. Jedna z možností jak to zjistit, je na tiskárně vybrat v menu info o WiFi připojení a tam je celá IP adresa napsaná.

 6. Lukeenho
  26.05.2010 na 11:58 | #6

  Dobrý den přeji!
  Potřeboval bych se taky poradit. Tiskárnu jsem si nedávno koupil, funguje perfektně, ale jen jediná věc se mi s ní nedaří. A to připojit se na ten jejich web HP eCenter (nebo HP ePrintCenter). Je na to odkaz přímo z té jejich aplikace, co byla na CDčku. Ale když si na tomto webu vytvořim účet, a pak se pokusim přidat tiskárnu, ne a ne to fungovat. Píšou tam, že mám napsat „printer code“, mohl byste mi někdo prosim poradit, co přesně je to za kód, a jestli vám to funguje? Zkoušel jsem tam zadat snad všechny možný kódy co jsem našel, ale pokaždé mi to napíše „invalid code“. Díky :)

 7. 19.05.2010 na 10:10 | #7

  @Jara Zajímavý slovosled. :-)

  Nedávno jsem si nové náplně kupoval. Stojí jedna asi 150 Kč. Myslím, že plnit nejdou, nevyplatí se to.

 8. Jara
  19.05.2010 na 08:43 | #8

  Ahoj. Photosmart expres samostatné inkousty jak jsou nákladné se chci zeptat a doplnit se dají jsou nebo nejsou blokovány náplně? Mám špatné skušenosti s HP C4180 doplňování a pak to rozjet je katastrofa. Při běžnem tisku a web. obrázcich doplňuji, na foto dám orginál fotky jsou výborné.

Stránky s komentáři
1 2 1963
 1. Žádné zpětné odkazy
 • RSS
 • Twitter
 • Facebook
 • LinkedIn
 • Picasa
 • Flickr
 • YouTube