Úvod > Hardware, HTC > HTC Touch Diamond 2

HTC Touch Diamond 2

24.01.2010 | Zobrazeno: 12733x Zanechte komentář Přejít na komentáře

Pořídil jsem si nový telefon HTC Touch Diamond 2. Než jsem si mobilní telefon koupil pročetl jsem dost psaných i video recenzí a diskusí. Ve výsledku se nechá říci, že je to velice povedený mobilní telefon od HTC. Nechci tento model vychvalovat, jako jiné internetové články, ale chtěl bych se zaměřit na vlastnosti telefonu, které mi za tři dni používání osobně moc nesedí.

MMS vs. Internet

Mobilního operátora mám Vodafone. Jedna z posledních akcí Vodafonu je, že mohu za měsíc poslat 77 MMS zdarma, takže toho chci využít. Jelikož jsem mobil nekupoval u Vodafonu snažil jsem se ho nastavit, abych mohl MMSky přijímat i odesílat. Nakonec se mi to podařilo, ale výsledný efekt nebyl pro mě osobně vyhovující. Jediné nastavení, které jsem v telefonu našel je Datové připojení, kde je na výběr pouze země a provozovatel. U Vodafone ještě výběr ze služeb pre-paid a post-paid. Pre-paid je předplacená karta a post-paid je zákazník používající tarifní program – paušál. Datové připojení jsem tedy nastavil, mobil bylo nutné restartovat a poté již MMSky fungovali. Problém je v tom, že se tímto nastavením aktivuje i internet. Využívám službu Internet v mobilu na den a aniž bych lezl na internet, chci pouze přijímat a odesílat MMS, přesto mi každý den přijde SMSka, že služba byla aktivována – to se mi nelíbí. Pokud nebudu v dosahu žádné Wi-Fi sítě a budu potřebovat něco hledat na internetu, tak neřeknu. Vlezu na na nějaké stránky a měla by mi přijít SMSka, že jsem si právě aktivoval internet na den. Pokud na webové stránky nepolezu, mělo by se datové spojení využívat pouze pro MMS a za internet neplatit nic. Nejsem si stoprocentně jistý, jestli to je problém mobilu, ale mě se to nelíbí.

Datová komunikace vs. nabíjení pomocí USB z PC

Pokud mobilní telefon nabíjím pomocí USB kabelu připojeného k počítači, zobrazí se typ připojení telefonu k PC. Na výběr je ActiveSync, Disk a Sdílení internetu. Při výběru možnosti ActiveSync i Disk (Sdíleni internetu jsem nezkoušel) se jakákoliv datová komunikace vypne. Wi-Fi spojení v nastavení úplně zešedne a Datová komunikace se automaticky vypne. Pokud budu tedy telefon nabíjet pomocí USB kabelu k PC, nemohu nikdy odeslat ani přijmou MMSku.

Výdrž baterie

I přesto že je v telefonu použita 1100 mAh Li-ion baterie, nevydrží nabitá déle jak jeden den. Je pravda, že za dobu co mobil mám, nebyl asi ani hodinku v klidu a převážnou dobu jsem měl zapnuté Wi-Fi a GPS, které určitě zvýší spotřebu, přesto je to dost málo. Jsem zvědavý za pár týdnů, kdy budu mobilní telefon používat normálně, jak dlouho mi baterie vydrží.

Novinky oproti recenzím z června 2009

Mobilní telefon jsem zakoupil od společnosti Sunnysoft, která vytváří mimo jiné české lokalizace pro Windows Mobile. I přesto, že v internetovém obchodě, kde jsem HTC Touch Diamond 2 objednal, měli napsáno, že se mobil dodává z Windows Mobile 6.1 přesto obsahoval 6.5 Professional. Ve Windows Mobile 6.5 byla již nainstalovány aplikace Opera, Facebook, YouTube a Google Maps. Pokud je ve svém mobilu ještě nemáte velice doporučuji. Mimo jiné také doporučuji programy Total Commnader, DivX Player a Flash Player.


VideoFotogalerie
Technická specifikace na: http://www.htc.com/cz/product/touchdiamond2/specification.html


KategorieHardware, HTC Štítky:,
1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů (1x hlasováno, průměr: 7,00 ze 7)
Loading...Loading...
 1. 12.03.2010 na 13:26 | #1

  No tak jsem měl stejný problém. Vypnul jsem v Google Maps Latitude a povolení od HTC k přenosu informací o zařízení. HTC tam má asi cca 3 programy které se připojují na net. To samé počasí aktualizace. Ted jsem přehrál na WM 6.5 a vše jsem zakázal. Jinak doporučuji program Nodata.

  @Milan Kýček Přečti si mojí odpověd.

 2. Milan Kýček
  07.02.2010 na 17:29 | #2

  Pořídil jsem si HTC Touch Diamond 2 minulý týden a nastavil jsem si datové přenosy Vodafone Post-paid a teď se obávám, zda se přenos dat nenastavil jinak než jsem chtěl, protože mám aktivované studentské zvýhodnění internet v mobilu za 90 kč měsíčně (přibližně) a co jsem se tak koukal ve Vodafone samoobsluze, najednou dlužím vodafonu dost peněz a domnívám se, že to bude tím. Nemá s tím někdo zkušenost? Díky.

 3. 27.01.2010 na 20:23 | #3

  MMS vs. Internet

  Nepřišel jsem na to, jaký program se připojuje na internet a něco stahuje, takže jsem ho nemohl zakázat. Platit každý den 17 Kč, za nic, to není ono. Vyřešil sem to tak, že jsem si pořídil od Vodafonu internet do mobilu za cenu 177 Kč měsíčně. Přenosy dat jsou omezeny do výše 100 MB.

  Datová komunikace vs. nabíjení pomocí USB z PC

  Na to jsem zatím nepřišel a pomalu se s tím začínám smiřovat. Pokud zvolím ale možnost Disk, tak datová komunikace se vypne, ale jde zapnout – takže MMS pak chodí.

  Výdrž baterie

  Vypnul jsem modul GPS a baterka držela. Od doby nabití jsem použil GPS navigaci v autě asi 40 min., pak asi 2 hodiny Wi-Fi a 1 hodinnu Bluetooth a vydržel mi zhruba 40 hodin. Což je ale stále málo. Uvidím teď napotřetí bez GPS, Wi-Fi a Bluetooth.

  Screenshoty

  * příchozí email
  * Internet – Opera – SMO Blog
  * počasí (fakt zima)
  * hlavní obrazovka

 1. 23.02.2010 na 18:45 | #1
 2. 22.04.2010 na 20:15 | #2
 • RSS
 • Twitter
 • Facebook
 • LinkedIn
 • Picasa
 • Flickr
 • YouTube