Úvod > Hardware > Aktualizace map u navigace TomTom XL 2 IQ Routes Europe

Aktualizace map u navigace TomTom XL 2 IQ Routes Europe

18.10.2011 | Zobrazeno: 26118x Zanechte komentář Přejít na komentáře

Detailně popisovat navigaci s názvem TomTom XL 2 IQ Routes Europe v tomto článku nechci, to si můžete přečíst skoro na každém rohu internetu. V tomto článku chci popsat aktualizaci navigace pomocí programu TomTom Home 2. Po rozbalení z krabice jsem navigaci připojil pomocí USB kabelu, který je součástí balení, k PC na OS Windows 7. Ovladače se automaticky stáhli a naistalovali. Proč by také ne, když navigace se tváří jako obyčejný flash disk. CD ani jiné medium k navigaci pro instalaci software nebylo. Kouknul jsem tedy do navigace, kde byl v rootu soubor se jménem setup. Tento malý soubor po spuštění stáhnul a naistaloval program TomTom Home 2. Takovéto řešení instalace programu na aktualizace navigace mi připadá velice elegantní.

Po naistalování programu se spustila automatická aktualizace. Program našel asi 2,5 GB velkou aktualizaci map pro západní a střední Evropu. Říkám si super. Za chvíli jsem ale zjistil, že vnitřní paměť navigace má velikost pouze 2GB, takže celé nové mapy pro západní a střední Evropu se do navigace nevejdou. Program ale umožnuje vybrat pouze část této aktualizace, takže po výběru střední Evropy o velikosti asi 1,8 GB, jsem zjistil, že se mapy do navigace nakonec vejdou. Data se stahovala si 20 minut. Po stažení nových map se měli data nakopírovat do navigace, tento krok ale selhal. Byl jsem z toho nešťastný a nevěděl co s tím.


Zkoušet, zkoušet a zase zkoušet

Testoval jsem navigaci, co umí a co se nechá vše nastavit. Upravil jsem úvodní logo při zapínání a při vypínání navigace. Pak jsem navigaci opět připojil k PC pomocí USB kabelu. Vždy při spuštění programu TomTom Home 2 se hledají nové aktualizace. Napodruhé to našlo jiné položky k aktualizaci jako je například QickGPS, MapShare apod. Tyto aktualizace proběhli v pořádku. Zkusil jsem tedy program TomTom Home 2 spustit znovu. K dispozici opět byla nejnovější mapa západní a střední Evropy. Jak už jsem psal, celé mapy se do navigace TomTom XL 2 IQ Routes Europe nevejdou, protože má interní paměť pouze 2GB. Vybral jsem tedy pouze střední Evropu a klikl instalovat. Mapy se již nestahovali z internetu, program zjistil, že jsou již k dispozici na disku a rovnou přešel ke kopírování do zařízení. Povedlo se! Tento proces s vypnutím a zapnutím programu jsem zopakoval ještě jednou a tak se mi povedlo instalovat nejnovější data z MapShare pro střední Evropu.Závěr

Instalace aktualizací do navigace TomTom XL 2 IQ Routes Europe je na můj vkus dosti zmatená, což je velké mínus. Jediné plus, které dávám je programu TomTom Home 2, který je uživatelsky přívětivý. Myslím, že za částku 2 474 Kč navigace na cestách sestře poslouží velice dobře.KategorieHardware Štítky:
1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů (6x hlasováno, průměr: 5,33 ze 7)
Loading...Loading...
 1. Karel Chrastecký
  25.10.2015 na 14:19 | #1

  Dík za spolupráci

 2. Milda
  01.04.2015 na 19:17 | #2

  Mám Čínskou GPS necelých 5 palců,dokonce ani název nemá.Software Win CE 5,na SD kartě dosadíte jakýkoliv navigační software(iGO,Automapa,ap.).Cca každý půl rok vyjdou mapy,vyměním a jedu stále aktual.
  Co tím chtěl básník říct?Krabice TomTom jsou na prdek,neumí pracovat s ničím jiným-doporučuji hodit po psovi.
  Na jednom nejmenovaném aukčním portále seženete luxusního číňana(za cenu 1 aktualizace TomToma),proč se týrat s tímhle zmetkem?

 3. Johan
  14.03.2013 na 21:25 | #3

  Je to SHIT kterýmu zplesnivěly mapy, neboť jim vypršela záruka. M.R.D.A.T.

 4. 05.01.2012 na 10:29 | #4

  Jednoduché řešení. Kup si jinou navigaci, která má slot na SD karty. Připoj SD kartu například s kapacitou 16GB a nahraj si tam mapy celého světa. Pak si můžeš naplánovat i cestu z ČR do Španělska!

 5. scigi
  04.01.2012 na 23:24 | #5

  Tato navigace je na…. protoze na co jsem si koupil navigaci, kde mam 42 statu. provedu aktualizaci map a najednou musim volit oblast kde se pohybuju.super a co kdyz si chci naplanovat trasu z CR do Spanelska? hmm a ted jak na to?

 1. Žádné zpětné odkazy
 • RSS
 • Twitter
 • Facebook
 • LinkedIn
 • Picasa
 • Flickr
 • YouTube