Úvod > Foto, Hardware > Opět na lovu 2

Opět na lovu 2

08.12.2009 | Zobrazeno: 5796x Zanechte komentář Přejít na komentáře

Jak píši v článku Opět na lovu, vlastním digitální fotoaparát, který mi upadl a přestal fungovat. Z počátku fungoval, ale nestandardně a po čase přestal fungovat úplně – nechal jsem ho tedy opravit. Po opravě fungoval bezvadně a mohl jsem tedy opět vyrazit na lov pěkných fotografií například do přírody. Ale!

Na fotoaparát používám skořepinové pouzdro a na řemínek, který si vždy nasazuji na ruku, aby mi neupadl. Ale! Jednoho dne jsem vycházel z restaurace, honem, honem jsem chtěl fotoaparát vytáhnout z pouzdra a vyfotit u vchodu kamarády, kteří tam bylo se mnou. Fotoaparát mi ale upadl na dlažební kostky. Nebyla to nějak velká rána, objektiv nebyl vysunutý, ale přesto se mi ho nepodařilo ani doma v klidu zapnout. No, řeknu Vám, byl jsem na sebe pěkně naštvaný. Naposledy co se mi to stalo jsem s opravou váhal asi několik týdnů a dá se říct plakal nad rozlitým mlékem. Říkám si, tak to teď nebude, ne, tentokrát ho pošlu do servisu hned. O víkendu bude velká oslava narozenin kamarádů, kde fotoaparát nesmí chybět. Doma jsem nad tím přemýšlel a říkal si. Oprava by zase stala dost peněz, jako minule, za ty peníze bych měl určitě nový a pěkný.

Rozhodl jsem se koupit nový fotoaparát a na starý rozbitý zapomenout. Stará TZ2 mi stále leží doma, tak pokud by jste jí někdo chtěl, tak jí za nějakou symbolickou částku klidně prodám. Fotím již nějaký ten pátek, ale zatím se řadím mezi mírně pokročilé fotografy. Přemýšlel jsem totiž o tom, že bych ve fotografování pokročil a místo kompaktu si koupil digitální zrcadlovku. Odradila mě ale velikost. Chci prostě malý a hodně výkoný fotoaparát. Nezbylo mi nic jiného, než při výběru zůstat u kompaktů. Nezaujal mě žádný jiný fotoaparát než opět Lumix. Vybral jsem si tedy brášku TZ2 – jestli se to tak nechá říct, tak o pět tříd lepší – vybral jsem si fotoaparát Panasonic Lumix DMC TZ7.

S výběrem jsem si byl jistý a jiný prostě nechci. Jistý jsem si nebyl ale v barvě. TZ2 jsem měl v barvě černé. TZ7 vyrábí v černém, šedém a červeném provedení. Moje oblíbená barva je červená, tak jsem si objednal červenou. Našel jsem ho v nějakém internetovém obchodě, už ani nevím jaký to byl. Takže super, za pár dní mi přijde.

Odpoledne jsem se byl ostříhat a pak jsem procházel ve městě obchody. Narazil jsem na fotoobchod, šel jsem se tam podívat – kouknu se na něj na živo. Vešel jsem a koukám, že ho tam fakt mají a dokonce i v červeném provedení. Koukám na cenu a byl o 500 Kč levnější než jsem objednal na internetu. Neváhal jsem a volal hned do eshopu a snažil se příjemným hlasem z objednávky vykroutit. Telefonní číslo jsem věděl jen proto, že mi před par hodinami volali, že není skladem, že bude až v pondělí. Pán na druhé straně byl opravdu ochotný a objednávku stornoval. Uf, oddech jsem si. Když jsem dohovořil, obrátila se na mě paní s dotazem, přejete si něco? S radostí jsem odpověděl – beru si tenhle foťák. Jako dárek jsem dostal zdarma 8 GB SD kartu. No prostě super.

O víkendu byla již zmíněná oslava narozenin kamarádů, kde samozřejmě fotoaparát nechyběl. Fotoaparát mám již měsíc a jsem s ním moc spokojen. Zatím jsem nevyfotil tolik pěkných fotek jako z TZ2, ale na lovu jsem s TZ7 byl již dvakrát.

Fotogalerie

1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů (1x hlasováno, průměr: 7,00 ze 7)
Loading...Loading...
 1. 10.12.2009 na 11:20 | #1

  Fotí se s ním suprově, můžes posoudit sama podle fotek ve fotogalerii. 💡

 2. 10.12.2009 na 11:05 | #2

  Jak se ti s ním fotí? Chci si ho taky koupit.

 1. 23.02.2010 na 18:46 | #1
 2. 28.12.2011 na 15:11 | #2
 3. 28.12.2011 na 18:02 | #3
 • RSS
 • Twitter
 • Facebook
 • LinkedIn
 • Picasa
 • Flickr
 • YouTube