Úvod > Foto, Programování > Flash fotogalerie pomocí Cooliris

Flash fotogalerie pomocí Cooliris

21.05.2009 | Zobrazeno: 9784x Zanechte komentář Přejít na komentáře

V adresáři na PC máme fotky, která chceme prezentovat na svých stránkách pomocí flash fotogalerie Cooliris. K těmto fotkám pomocí programu PicLens Publisher vygenerujeme příslušný RSS kanál. Cestu k tomuto RSS souboru pak vložíme jako parametr do elementu object. Fotky nakopírujeme do vhodného adresáře na FTP. Element object pak vložíme do HTML kódu stránky a funguje to! A teď detailně…

Na webu Cooliris si stáhneme program PicLens Publisher a nainstalujeme na PC. Po spuštění si program v kroku jedna vyžádá cestu k adresáři s fotografiemi. V kroku dvě je možno vybrat pouze některé fotografie z adresáře. V kroku tři vybereme cílový adresář, kam se vygeneruje RSS soubor a jednoduchá HTML galerie. Pokud si nainstalujeme rozšíření prohlížeče Cooliris pak bude v HTML galerii funkční odkaz Start Slide Show v zápatí.

Pokud ale nechceme instalovat žádný doplněk do prohlížeče (ať už se jedná do MSIE nebo do Firefoxu) použijeme flashovou verzi. Stáhněte si soubor default.html, kde stačí změnit dvakrát v elementu object cestu k vygenerovanému RSS souboru a rázem z toho máme pohlednou flashovou galerii. V galerii můžeme používat kolečko myši, které funguje jako přibližování a oddalování. Dále je také možnost podržet levé tlačítko myši a posouvat myší vlevo nebo vpravo – fotografie se budou posouvají opačným směrem než hýbeme myší. Stisknutím enteru se zobrazí detail fotky a spustí se prezentace fotek.

Příklad zdrojového kódu elementu object v souboru default.html v elemetu body
Cestu zaměnit za slovem feed=

<object id="o" classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" width="100%" height="100%">
 <param name="movie" value="http://apps.cooliris.com/embed/cooliris.swf" />
 <param name="flashvars" value="feed=http://www.zkusmo.cz/fotogalerie/2009/2009-05-16_zapad_slunce_posed/photos.rss />
 <param name="allowFullScreen" value="true" />
 <param name="allowScriptAccess" value="always" />
 <embed type="application/x-shockwave-flash" src="http://apps.cooliris.com/embed/cooliris.swf" 
     width="100%" height="100%" flashvars="feed=http://www.zkusmo.cz/fotogalerie/2009/2009-05-16_zapad_slunce_posed/photos.rss" 
     allowFullScreen="true" allowScriptAccess="always">
 </embed>
</object>

Struktura adresáře – celý obsah nutno nakopírovat na FTP webu

Výsledek:

FullScreen verze

KategorieFoto, Programování Štítky:,
1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů (1x hlasováno, průměr: 1,00 ze 7)
Loading...Loading...
 1. Vít
  05.09.2009 na 15:43 | #1

  No v mozile, jsem na tu fotogalerii nekoukal, to je uzky, to mas pravdu. Prave ze v IE to je vsechno OK. V Mozile jsem se teprve zameril na to menu, aby se rozbalilo. Ale diky za pripominky.

 2. 03.09.2009 na 16:55 | #2

  Super, tak koukám, že se Ti podařilo flash verzi Cooliris začlenit. Ale jak tak koukám, tak si myslím, že jsi fotogalerii nechtěl mít tak úzkou (koukni na screenshot). Oni celé stránky ve Firefoxu vypadají nějak divně, hlavně to menu, jak popisuješ. Zkus vznést dotaz v nějakém fóru, například: http://diskuse.jakpsatweb.cz/

Stránky s komentáři
 1. Žádné zpětné odkazy
 • RSS
 • Twitter
 • Facebook
 • LinkedIn
 • Picasa
 • Flickr
 • YouTube