Úvod > Fabia II > Kam v autě umístit držák na mobil

Kam v autě umístit držák na mobil

22.04.2010 | Zobrazeno: 13720x Zanechte komentář Přejít na komentáře

K narozeninám jsem dostal držák s přísavkou na sklo pro mobilní telefon HTC Touch Diamond 2. Tento telefon používám s programem iGO jako navigaci. Dlouho jsem přemýšlel nad tím, kam držák do Škody Fabie 2 umístím, aby mi nebránil ve výhledu. Po několika zkouškách se mi jako nejvhodnější místo zamlouvá levý dolní roh. V úvahu by připadalo i místo pod středovým zrcátkem, ale po vyzkoušení jsem zjistil, že bych už vůbec neviděl na semafory – i bez držáku je to docela umění. Dalším vhodným místem by mohla být palubní deska uprostřed. Jelikož je zde povrch ale zdrsněný, tak přísavka na sklo nedrží. Rozhodl jsem se tedy pro pravý dolní roh, jak je vidět na obrázku.

Stanovisko ministerstva dopravy k umísťování navig. systémů na předním skle vozidla

Obecné určení míst, kde je možné umístit navigační systém připevněný přísavkou na čelní sklo, není možné, protože zorné pole řidiče, tj. pole výhledu řidiče, je nutno posuzovat pro každý typ vozidla individuálně. Plocha čelního skla není u všech silničních vozidel totožná se zorným polem řidiče. V důsledku konkrétních konstrukcí čelních skel a předních částí vozidla dochází v některých případech například k tomu, že řidič čelním sklem vidí na části karoserie a ne na vozovku a okolí vozidla (např. výhled je i na kryt motoru) a tato plocha čelního skla tedy není zorným polem řidiče.

Další plocha čelního skla, která není zornou plochou řidiče, je horní část plochy čelního skla se sníženou propustností (horní ztemňovací pás). Tyto plochy čelního skla jsou uvedeny jako příklady, kdy celá plocha čelního skla není zorným polem řidiče, neznamená to však, že jde o schválení možnosti montovat předmětná zařízení do těchto míst, bez kontroly plnění všech požadavků v konkrétním případě. Při silniční kontrole může policie např. ověřit, zda navigační systém je v konkrétním případě umístěn tak, že nezakrývá výhled řidiče.

Myslíte si, že jsem držák umístil vhodně a nedostanu při kontrole pokutu?

KategorieFabia II Štítky:
1 bod2 body3 body4 body5 bodů6 bodů7 bodů (1x hlasováno, průměr: 7,00 ze 7)
Loading...Loading...
 1. Jarda
  08.01.2013 na 17:17 | #1

  To jsi opravdu eso. A spíš dobře ? To opravdu musíš s poldy vyběhnout ? Ti, co s poldy touží vyběhnout, nakonec vyběhnou se slušnými lidmi a poldové je zachraňují. Před takovými jako jsi Ty.

 2. enviromentalhuman
  26.05.2010 na 21:44 | #2

  Tenhle problém jsem ve feldě taky řešil a napadlo mě jak elegantně s poldama vyběhnout – umístím si držák (jen tu plochou část která přiléhá k GPS) navigace na sluneční clonu řidiče v poloze dole = když cloní. Co vy na to, myslím že s tím už nic nenadělají, ne?

 3. pavonel
  23.04.2010 na 10:46 | #3

  @SMO No nedávno mě stavěli. Kromě papírů je zajímala i povinná výbava včetně přesnýho typu žárovky do potkávacího světlometu a dejchnout jsem taky dostal, ale GPS na přísavce za čelním sklem je vůbec nezajímala.

 4. Honza Hůrka
  23.04.2010 na 10:40 | #4

  @SMO
  Jak jsem říkal.. je to fakt hodně sporný a strašně indivivuální… Např já v každém osobním autě vidím část kapotáže a teoreticky bych si mohl dát držák do té polohy abych „dobře“ viděl na vozovku. Policista, který by mne zastavil může být o 10cm menšího vzrůstu a jak se s ním chceš hádat když on kapotu vozidla nikdy z pozice řidiče neviděl 😀
  Prostě si myslím že to tolik řešit nemusí… a jestli jednou pokutu dostaneš máš u mě pivo a panáka, protože takový příslušník pomáhat a chránit se musí zapít 😀

 5. 23.04.2010 na 09:31 | #5

  @Honza Hůrka & @MAr(c)el
  Uvidí se, co na to orgáni. :-) Jak píšu v článku: „Řidič čelním sklem vidí na části karoserie a ne na vozovku a okolí vozidla (např. výhled je i na kryt motoru) a tato plocha čelního skla tedy není zorným polem řidiče“. Myslím, že v tomto místě držák mám. Ale pokud narazím asi na prudiče, tak mě možná nemine pokuta až 2000 Kč, jak jsem se dočetl. 😉

 6. Honza Hůrka
  23.04.2010 na 07:06 | #6

  @MAr(c)el
  Už jsi snad někdy za GPS, mobil apod. v držáku na sklo dostal pokutu? Boční sklo je blbost, za to bych ti dal pokutu já, jelikož to výrazně odvádí pozornost od řízení. Myslím že GPS v autě jsou prostě sporný a záleží jen na tom jakýho čertíka s plácačkou poznáš. Já jsem jezdil dřív s ntbk na sedadle spolujezdce a dvakrát mě cajti vyzvali abych si koupil něco rozumnýho. Takže Stando v klidu, nesmíš jej pouze držet v ruce a neměl by jsi na něj chmatat za jízdy a myslím že je to OK.

 7. MAr(c)el
  23.04.2010 na 05:11 | #7

  Dostanes, jestli to chces mit legalne tak pouze natvrdo na palubovku, na skle nesmi nic bejt. Popripade na bocni sklo.

 1. Žádné zpětné odkazy
 • RSS
 • Twitter
 • Facebook
 • LinkedIn
 • Picasa
 • Flickr
 • YouTube